Se šestnácti středoškolskými výchovnými a kariérními poradci se setkali zástupci Ostravské univerzity, aby studium a všechny možnosti, které Ostravská studentům nabízí, mohli zasvěceně zprostředkovat na svých středních školách. Takzvaný Poradenský coffeebreak, setkání, v jehož názvu se skrývá také hlavní organizátor akce, Poradenské centrum Ostravské univerzity, se konal již potřetí, tentokrát v nových a příjemných prostorách dOUpětě ve Welcome Centre OU. Další setkání je naplánováno na únor.

Probíraných témat byla na coffeebreaku celá řada. „Výchovné poradce jsme provedli službami Ostravské univerzity, Poradenského centra a Centra Pyramida pro uchazeče o studium. Prakticky jsme jim ukázali, jak studenty zorientovat ve výběru studijního oboru a zároveň jsme představili nové studijní obory i další novinky na Ostravské,“ popsala vedoucí Poradenského centra Kamila Hýbnerová. Na programu byl také workshop o moderních přístupech ke kariérové diagnostice, koordinátor projektu Univerzita pro školy Stanislav Ožana popsal nabídku zážitkových vzdělávacích workshopů a Lenka Honsárková představila sérii workshopů „Žij (s) Ostravskou,“ které pomáhají středoškolákům s přechodem na vysokoškolské studium.

Dochází k zajímavému networkingu, ke kterému přes školní rok jinak není mnoho příležitostí.

Unikátní propojení univerzity se středními školami, které v Česku nemá obdoby, si pochvalují také samotní výchovní a kariérní poradci. Ze zpětných vazeb je zřejmé, že si nejvíce cení množství získaných praktických, přehledně podaných informací a možnosti příjemné a otevřené diskuse. „Důležité je i to samotné setkání poradců napříč mnoha středními školami. Dochází tak k zajímavému networkingu, ke kterému přes školní rok jinak není mnoho příležitostí,“ doplňuje Hýbnerová s tím, že na setkání dojíždějí pravidelně pracovníci škol nejen z Ostravy, ale také z celého regionu – posledně například z Krnova, Vítkova či Třince.

Další Poradenský coffeebreak je již naplánovaný na začátek února. O vysokém zájmu svědčí fakt, že většina z 20 míst je již obsazena.