Zajímá vás Čína – země draka – a také čínské územní nároky?

Autor: , 3. 6. 2016

Pokud ano, zveme vás na přednášku prof. Vladimíra Baara. V přednášce s názvem Země draka – čínské územní nároky vás seznámí (nejen) s historií čínských územních nároků Říše středu.

Vedoucí Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity prof. RNDr. Vladimír Baar, CSc. vás seznámí s historií čínských územních nároků Říše středu. Nejde jen o známý Tibet nebo Ujguristán, které má pod kontrolou, ale také o Tchajwan, atoly v Jihočínském moři nebo území spravovaná nyní Indií, Ruskem, Japonskem nebo Koreou. Vysvětlí také, jak tyto nároky ovlivňuje mezinárodní právo, ale i politické a ekonomické zájmy.

Přednáška se uskuteční v pondělí 13. června 2016 od 18 hodin v antikvariátu FIDUCIA.

Akci pořádá MOST o.p.s., člen Informačního centra pro demokracii a lidská práva v Číně ve spolupráci s antikvariátem Fiducia.