Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity vloni odstartovala tradice fakultních brunchů. Na loňskou jarní premiéru teď 6. května od 9. do 12. hodiny naváže další setkání.

„Myslíme si, že je fajn se potkávat nejen při oficiálních příležitostech nebo ve výuce, kdy třeba není příliš času některé záležitosti více rozebrat. Brunch za nás má být platformou, kdy při přátelském posezení otevřeme některé otázky a probereme novinky nejen z pohledu vedení naší fakulty, ale i z pohledu kateder či studujících. Zároveň nechceme, aby to bylo jen o vedení, ale i o podnětech,“ popisuje děkanka PřF OU Zuzana Václavíková.

Vloni brunch nabídl rozsáhlou debatu nad využitím umělé inteligence nebo přinesl bližší představení připravované modernizace Tylova sadu. Letos se příchozím před startem zkouškového období představí Helpři fakultního DOUČKA, které studujícím předává tipy pro konkrétní obory a zároveň zaštiťuje studentské doučování.

„Chceme se připomenout a zároveň dát prostor všem zájemcům, aby se ptali na detaily, které se týkají našeho DOUČKA. Třeba, kde nás najdou na fakultním webu a jak se mohou přihlásit o doučování. Pro zájemce navíc budeme mít i tipy, jak zvládnout zkouškové,“ popisuje krátce fakultní koordinátorka Radana Chytilová.