Každou fakultu kromě zázemí tvoří především její lidé. PřF OU se může pochlubit výraznými osobnostmi i dravým mládím. Zároveň u nás fungují studentské spolky, které zkoušejí popularizovat vědu, dění na fakultě a připravují aktivity pro širokou veřejnost. Právě brunche s pracovním názvem NASLOUCHÁME mají více propojit lidi napříč Přírodovědeckou fakultou.

Nejen komunikační platforma

„Myslím si, že podobná platforma nám na fakultě dosud scházela. Už při děkanské volbě jsem se zavázala, že chci, abychom si byli blíž a byl mnohem větší prostor pro vzájemnou komunikaci i sbírání podnětů. Stačí jen 30. května dorazit na hladnovskou prOlUku, dát si něco dobrého na zub,  třeba i z toho, co se vedení pokusí vlastnoručně připravit, a u šálku kávy se pustit do debaty se mnou, dalšími členy vedení nebo třeba s vyučujícími,“ říká děkanka PřF OU doktorka Zuzana Václavíková, s tím, že jde po nedávném vyhlášení soutěže studentských nápadů o další aktivitu s přesahem.

Umělá inteligence a my

Brunch navíc nabídne i debatu nad vybranými tématy. Prvním v pořadí bude Budoucnost vzdělání v návaznosti na nástup umělé inteligence. „Tato část bude v rámci premiérového setkání v režii proděkana docenta Pavla Drozda, který už dlouhou dobu nadšeně testuje dovednosti ChatGPT v různých oblastech. Kromě zajímavostí a potenciálu samozřejmě dojde i na úskalí využití této technologie v rámci univerzitního prostředí. Také bychom spolu s Vámi rádi zažili první „živou evaluaci výuky“, abychom věděli, jak se můžeme od příštího akademického roku posunout zase o kousek dál. Takže myslím, si že to bude určitě stát za to,“  uzavírá děkanka PřF OU Zuzana Václavíková.

Představení revitalizace Tylova sadu

Program jsme navíc rozšířili ještě o další zajímavý bod. Na brunch by měli dorazit zástupci ostravského magistrátu, kteří představí plán revitalizace Tylova sadu nacházejícího se přímo u našeho hladnovského pracoviště. Na místě tak bude možnost se ptát na detaily i možnou budoucí podobu celého místa.

Brunch startuje v 8:30 na prOlUce (Chittussiho 10) a potrvá do 11:00. Všichni lidé naší fakulty jsou srdečně zváni. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do Atria našich budov L a M.