Jedinečná možnost vyměnit věci, které už nepotřebujete, za něco, co se vám hodí – tak fungují takzvané swapy. A právě jeden takový, uspořádaný navíc pro dobrou věc, se bude konat 26. dubna na Lékařské fakultě.

Tato akce totiž podpoří parasportovce plavce Jakuba Vaňka, v současné době držitele 11 národních rekordů v kategorii nejmladší žáci, 9 národních rekordů v kategorii žáci a jednoho národního rekordu v kategorii OPEN (bez rozdílu věku).

Swap se bude konat 26. dubna od 15 do 19 hodin na Lékařské fakultě Ostravské univerzity v budově ZY, učebna 101. Pokud přinesete věci ke swapování, vstupné je ve výši 100 korun, pokud nic na výměnu nemáte, vstupné vás bude stát za 200 korun.

A jak to vlastně funguje? Nejprve provětráte svůj domov a pak přinesete všechno, co je v dobrém stavu. Věci budou umístěny do oběhu a všichni účastníci si je budou moci prohlédnout, vybrat a odnést. Vy si naopak můžete vzít to, co vám dobře padne a líbí se vám. Tak získáte „nové“, a to, co už nechcete, si najde zase cestu k dalšímu majiteli – takže je to výhra pro všechny.

Je pravděpodobné, že ne všechno, co na výměnu přinesete, najde nový domov. Aby se zbylé předměty nestaly dalším nepořádkem, po ukončení swapu je organizátoři přetřídí. Zatímco se některé věci chystají na další swapování, jiné nachází nový domov u dobročinných organizací či jsou recyklovány.