Přijďte nahlédnout do pekla kolumbijské narkomafie v debatě s Héctorem Abadem Faciolincem, který je jedním z nejvýznamnějších žijících kolumbijských spisovatelů současnosti. Nenechte si ujít výjimečnou příležitost osobně se s ním setkat 24. května od 19.00 hodin v ostravském Centru Pant.

S kolumbijským spisovatelem bude debatovat dr. Lillyam González Espinosa z Katedry romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

Debata bude vedena ve španělštině s tlumočením do češtiny. Vstupné je dobrovolné.

Debatu pořádá Centrum Pant ve spolupráci s Katedrou romanistiky Filozofické fakulty OU a Instituto Cervantes de Praga.

Héctor Abad Faciolince (Medellín, Kolumbie, 1958) je autorem životopisného románu El olvido que seremos (2006), který byl v roce 2020 zfilmován. Podle nobelisty Maria Vargase Llosy představuje tento román „otřesné memoáry o autorově rodině a otci“ a zároveň nechává čtenáře „ponořit se do pekla kolumbijského politického násilí“.

Héctor Abad Faciolince je také známým publicistou, esejistou a redaktorem. Je držitelem několika beletristických a novinářských cen. Mezi jeho romány patří Basura (2000), Angosta (2004), La oculta (2014) a Salvo mi corazón, todo está bien (2022). Jeho díla byla přeložena do více než desítky jazyků. Do češtiny byly přeloženy povídky Poklad a Album. Je zakladatelem nakladatelství Angosta, které je známé vydáváním nových kolumbijských talentů.