Dvousetkorunový kredit na sdílená Nextbike kola získají nově registrovaní uživatelé z Ostravské univerzity. Stačí si založit účet e-mailem s doménou @osu.cz v aplikaci na mobilním telefonu nebo na webu nextbikeczech.com. Po registraci je potřeba potvrdit na mailu verifikaci a následně uživatel automaticky získá 200 korun kreditu na jízdu na kolech Nextbike. Tato nabídka platí pouze pro nově registrované uživatele.

Víte určitě, jaká je vaše studentská mailová adresa? Odpověď vás možná překvapí!

Při půjčení kola je v Ostravě vždy prvních 15 minut jízdy zdarma, poté prvních 45 minut za 25 korun a pak každých započatých 30 minut stojí také 25 korun. Více informací o společnosti i konkrétní místa, kde se nachází více než 375 stanic na kola v Ostravě, se dozvíte tady. Nabídka pro studenty a zaměstnance Ostravské univerzity je výsledkem dlouhodobé spolupráce univerzity se společností Nextbike.

Pokud by vám třeba někde stanice chyběla, nebo byste třeba některou z těch stávajících považovali za problematickou, neváhejte a zapojte se do tvorby pocitové mapy sdílených kol v Ostravě z dílny Fajnova.

V současnosti Nextbike funguje ve 26 zemích světa a ve více než 200 světových městech jako jsou například Berlín, Glasgow, Praha či Budapešť. V Moravskoslezském kraji kromě Ostravy můžete jezdit na kolech Nextbike v Havířově, Opavě a Hlučíně, Novém Jičíně, Frýdku-Místku nebo Kopřivnici.