Nechte se přenést do pohádkového světa a užijte si jedinečné operní představení Zazpívám ti pohádku s podtitulem Perníková chaloupka a Červená Karkulka. Do říše pohádek vás zavedou umělci z Operní akademie Ostrava, představení režíruje absolvent Ostravské univerzity, operní pěvec a také režisér Národního divadla Moravskoslezského Juraj Čiernik. Hodinové vystoupení mladých talentů se koná v akusticky špičkově vybudovaném koncertním sále Fakulty umění v novém City Campusu OU.

Představení Zazpívám ti pohádku je určeno nejen nejmenším milovníkům pohádkových příběhů, ale také celým rodinám, studentům a pedagogům a poskytuje nezapomenutelnou podívanou spojenou s bohatými hudebními a vizuálními prvky.

„Operka je vhodná pro rodiny s dětmi z několika důvodů. Návštěvníkům jsou ,servírovány’ známé pohádky, avšak v netradičním pojetí, a je zde přidaná hodnota také v rovině edukační. Nejen, že se diváci dobře pobaví, ale zjistí, že i ti nejmladší se žánru opery nemusí vůbec bát. Vždyť toto schéma dnes funguje i v největších operních dómech od Vídně, newyorské Metropolitní opery až po Miláno,“ uvádí Martin Kajzar, produkční a člen Katedry teorie a dějin umění Fakulty umění OU.

Martin Kajzar dodává, že se tento koncept těší velké oblibě právě proto, že děti kultivuje, učí je operu objevovat zábavnou a nenásilnou formou, navíc často s příjemnou délkou představení okolo jedné hodiny, což dodržuje také Zazpívám ti pohádku.

Premiéry se konají 15. února od 17:0016. února od 17:00, již nyní si můžete zdarma online zarezervovat vstupenky. Po slavnostních premiérách vás zveme na pohoštění, které bude připraveno v prvním patře budovy.

Pokud byste nestihli premiéry, navštivte reprízy 23. února 2024 od 17:00 či 8. března od 17:00.

Přehled představení i dalších událostí konaných v budově Fakulty umění v City Campusu OU najdete na stránce Kalendář akcí.

Operní akademie Ostrava je společný projekt Fakulty umění Ostravské univerzity a opery Národního divadla moravskoslezského. Jeho cílem je poskytnout možnost studentské jevištní praxe ve standardních, plně profesionálních podmínkách a každou sezónu vytvořit repertoárovou operní inscenaci, ve které budou obsazeni studenti operního zpěvu a instrumentalisté Fakulty umění OU v alternaci s profesionálními umělci NDM.