Zapojte se do připravované Koncepce kultury města Ostravy do roku 2030

Autor: , 20. 3. 2020

Jaké jsou vaše kulturní preference? Vyplňte dotazník a pomozte městu připravit Koncepci kultury města Ostravy do roku 2030.

Jaké kulturní zážitky vám v Ostravě chybí? Je pro vás kultura dostupná, nebo drahá? Vyplňte jednoduchý dotazník a pomozte městu vytvořit novou Koncepci kultury města Ostravy do roku 2030, která by měla více reflektovat potřeby středoškolských a vysokoškolských studentů.

S přípravou Koncepce městu významně pomáhá Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, která také vytvořila dotazník. Jeho vyplnění vám nezabere více než 5 minut času, ale může se postarat o to, že se na ostravské kulturní scéně dočkáte toho, co vám například dosud chybělo. Samotný dotazník lze vyplnit online zde: https://1url.cz/@Studenti_A_Kultura.

„V rámci přípravy samotné Koncepce, jsme se rozhodli oslovit prostřednictvím dotazníkového šetření studenty středních a vysokých škol, kteří zastupují mladší generaci. Pro plánování budoucích aktivit v oblasti kultury je totiž potřeba zjistit, jaké mají mladí kulturní preference, jak často za kulturou chodí a v případě, že ji i aktivně tvoří, zda jim něco neschází,“ vysvětluje Ondřej Slach, vedoucí výzkumu a přípravy nové koncepce.