Připravte se na nezapomenutelný den plný hudby, zábavy, zážitků, příjemných shledání i nových přátelství! Ostravská univerzita vás zve na OUpener – oficiální zahájení akademického roku spojené s imatrikulací prvních ročníků, to vše už 20. září v moderním City Campusu OU.

„Možná tímto zakládáme novou tradici – uspořádání společného zahájení akademického roku v moderním City Campusu Ostravské univerzity, které bude zároveň spojené s imatrikulací všech studentek a studentů prvních ročníků. Toto pojetí přijímání nových členů akademické obce známe i ze západních univerzit a já osobně věřím, že si imatrikulace takovouto formu a pozornost zaslouží,“ uvádí rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký.

Důležitá zpráva pro studenty a studentky prvních ročníků bakalářských a dlouhých magisterských (Všeobecné lékařství a Učitelství pro 1. stupeň základních škol) studijních programů! Právě pro vás je v tento den vyhlášené rektorské volno od 12:30. Díky tomu imatrikulaci krásně stihnete, a to i s pečlivou přípravou.

Akci zahájí ve 14 hodin imatrikulace studentů a studentek prvních ročníků. Studentky a studenty prvních ročníků prosíme, aby se na imatrikulaci registrovali prostřednictvím tohoto odkazu. Registrací se zároveň zařadíte do slosování o merch Ostravské univerzity!

Tato událost, letos poprvé v City Campusu a rovnou ve velkém stylu, je nejen formálním zahájením každého nového univerzitního příběhu, ale také skvělou příležitostí k seznámení se s vedením univerzity i budoucími spolužačkami a spolužáky.

Pokud na Ostravské už studujete, vůbec to nevadí! Potkejte své staré známé a podpořte univerzitní nováčky. Nejlepší bude, když se se svými spolužáky hned na první dobrou poznáte – vybavte se tak třeba kusem oděvu nebo zajímavým doplňkem v barvě vaší fakulty.

Emma Smetana, Poetika nebo Malalata

Chybět samozřejmě nebude ani našlapaný line-up. Na pódiu se objeví třeba hvězdná dvojice Emma Smetana & Jordan Haj, poetickými texty vás uhrane kapela Poetika, roztančí vás energická Malalata a chybět nebude ani legendární Dr. Zeppelin se saxofonistou Radimem Nowakem.

Program:

• 16:00–17:00 Emma Smetana & Jordan Haj
  • 18:00–19:00 Poetika
  • 19:15–20:15 Malalata
  • 20:30–22:00 Dr. Zeppelin & Radim Nowak

Tímto oficiálním programem akce rozhodně nekončí! Myslíme na všechny, pro které ve 22:00 každá párty teprve začíná a připravili jsme si pro vás také odpovídající afterparty!

Otevřená sportoviště i prezentace studentských organizací

Máte chuť více sportovat, ale nemůžete se k tomu odhodlat? Ačkoliv si předsevzetí dáváme většinou 1. ledna, zkuste to místo toho na začátku akademického roku. Na OUpeneru se dozvíte více o sportování v novém City Campusu OU, sportoviště budou dokonce zdarma k vyzkoušení. Vše v režii těch nejpovolanějších – Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty. A připraveny budou taky sportovní aktivity ve speciální Decathlon zóně.

Každý brzy zjistí, že vysoká škola není jen období čtení literatury a přípravy na zkoušky při cestě za vysněným titulem. Tento čas s sebou přináší prostor pro získávání jedinečných zážitků, poznávání nových přátel a osvojování praktických dovedností. A kdo vám s tím může skvěle pomoci? Přece noví přátelé ve studentských organizacích!

Chcete si poslechnout více o Ostravské univerzitě, místním vysokoškolském životě a zeptat se na vše, co vás zajímá? Od 12:00 na vás v budově sportu čeká infoschůzka pro prváky organizovaná studentskou organizací Younie.

Na OUpeneru se seznámíte s formálními spolky a studentskými kluby působícími na Ostravské. Zjistíte, jak se zapojit do aktivit, které vás zajímají, nebo třeba jak si založit organizaci vlastní.

Kde si půjčit literaturu? Kde koupit univerzitní merch? A jak vyjet za studiem do zahraničí?

Nástup na vysokou je spojený nejen s celou řadou povinností, ale i nových možností. Na OUpeneru budou pracovníci univerzity i vaši starší spolužáci připraveni zodpovědět všechno, co vás zajímá.

Třeba kam a za jakých podmínek můžete vycestovat do zahraničí, vám zodpoví Centrum mezinárodní spolupráce OU. Univerzitní merch na místě zakoupíte ve stánku OUshopu, svou činnost – a že opravdu nejde jen o půjčování knih – vám představí Univerzitní knihovna. Připravené zodpovědět vaše dotazy bude také Poradenské a kariérní centrum OU nebo Centrum Pyramida podporující studenty se specifickými potřebami.

A už máte staženou aplikaci Moje Ostravská? Aplikace pro mobilní telefony vám pomůže se zorientovat v rozvrhu, předmětech, známkách, ale i budovách jednotlivých fakult Ostravské univerzity. Na aplikaci a práci s ní se stejně tak můžete ptát odborníků na OUpeneru!

Na místě bude samozřejmě postaráno taky o dobré jídlo a pití! Stavte se třeba do stánku Kauflandu, kde najdete ochutnávku vegetariánských jídel.

Tak neváhejte a přijďte oslavit společně s námi začátek nového akademického roku na OUpeneru. Zážitky, nová přátelství a nezapomenutelná atmosféra jsou zaručeny.

Těšíme se na vás!

Dejte vědět nejen svým přátelům, ale třeba i budoucím spolužákům, že dorazíte! Označte na facebookové události, že se zúčastníte, a připište i nějaký vzkaz. Takhle si můžete vytvořit svoji partičku s předstihem, ještě než dorazíte na OUpener.