Česká asociace univerzitního sportu nominovala sportovce z Ostravské do tří sportů. Jaromíra Lauera a Radka Rýpara (Judo), Stepana Knyshova (Kickbox) a trojici studentek (Stolní tenis – ženy). Právě na poli posledně zmíněného sportu si odnášíme ty největší úspěchy. Ve vítězném družstvu soutěžila Zdena Blašková (OU), Gabriela Štěpánová (OU) a Markéta Ševčíková (VŠB).

Obě studentky Ostravské hrají stolní tenis již patnáct let, byla to však jejich první zkušenost s Evropskými univerzitními hrami. „Největší radost máme ze zlaté medaile ve družstvech, jelikož jsme málem ani nepostoupily ze základní skupiny. Byly jsme nasazené jako poslední, protože nikdo z OU na těchto hrách za stolní tenis nikdy nebyl. V utkání o postup proti Varšavě jsme vyhrály těsně 3:2. Také v boji o postup do finále jsme svedly velký boj, kdy byl stav 2:2 na zápasy a v posledním zápase prohrávala Markéta Ševčíková už 0:2. Ale obrovskou vůlí a bojovností náš tým poslala do finále, kde jsme narazily na tým Paříže, se kterým jsme ve skupině prohrály 2:3. Ve finále jsme se lépe takticky připravily a zlatá medaile byla naše,“ říká Blašková.

Ačkoliv je zlatá medaile skvělá, nebyla jediná. „Také jsme moc rády za druhé místo ve čtyřhře. Čtyřhru jsme spolu už hrály v rámci ženského národního týmu, takže jsme sehrané a jen o kousek nám unikla medaile zlatá, když jsme ve finále vedly 2:0 na sety,“ dodává.

Bylo nám potěšením reprezentovat Ostravskou univerzitu a věříme, že ji budeme mít možnost reprezentovat na podobných akcích i v budoucnu.

Blašková vzpomíná nejen na vítězství, ale i na prostředí události: „V Lodži byla skvělá atmosféra, nejvíce se nám líbil slavnostní uvítací ceremoniál, kde jsme měly možnost se seznámit s dalšími sportovci z českých univerzit.“

Detailní popis vítězného zápasu si můžete přečíst zde.

Taky rádi sportujete? Reprezentujte Ostravskou!

Pokud se závodně věnujete nějakému sportu a chcete reprezentovat Ostravskou univerzitu na akademických sportovních akcích, pak určitě zavítejte na tuto stránku. České akademické hry jsou taková „olympiáda“ mezi všemi univerzitami z Česka, která vyniká jedinečnou nejen sportovní, ale také studentskou atmosférou.

Na Ostravské navíc působí týmy v šesti kolektivních sportech – basketbalu, florbalu, fotbalu, futsalu, ledním hokeji a volejbale. Kromě toho, že hráči hrají pro radost z pohybu, tak jsou zapojeni do celorepublikové univerzitní ligy. Mrkněte na tento odkaz a dozvíte se na koho se obrátit, když se budete chtít stát členem takového sportovního týmů.

Ostravská univerzita navíc podporuje také své studenty – vrcholové sportovce. Pro rok 2022 získalo měsíční stipendium ve výši 8.000 – 15.000 korun dvanáct sportovců. Ti kromě finanční podpory mohou využívat i další benefity (například výživové poradenství, seminář komunikace s médii, služby studijního poradce, poradenství v oblasti finanční gramotnosti nebo neomezený vstup do fitcentra). Nový výběr proběhne už na podzim a všichni studenti Ostravské o něm naleznou informace ve svých mailových schránkách.