Výuka prof. Eratha na Fakultě sociálních studií OU

Autor: , 9. 10. 2017

Ve dnech 2. 10. – 6. 10. 2017 zavítal na fakultu prof. Dr. Peter Erath Dr.h.c. z Katolické Univerzity v Eichstätt-Ingolstadtu v rámci své pravidelné výuky.

Ve dnech 2. 10. – 6. 10. 2017 zavítal na fakultu prof. Dr. Peter Erath Dr.h.c. z Katolické Univerzity v Eichstätt-Ingolstadtu v rámci své pravidelné výuky. Prof. Erath je významnou a respektovanou osobností sociální práce v Německu i v dalších evropských zemích.

Studenti navazujících magisterských oborů Katedry sociální práce, včetně zahraničních studentů, kteří jsou u nás na výměnném studijním pobytu, absolvovali přednášky v předmětu Koncepce a vývoj kvality v sociální práci. Výuka byla zaměřena na různé koncepty kvality a rozlišné systémy managementu, které jsou uplatňovány v organizacích sociálních služeb. Také studenti doktorského studijního programu měli výuku s prof. Erathem v rámci předmětu Aktuální otázky sociální práce. Obsahem byla teorie sociální práce, ale také odborná diskuze, jak od nejasných nápadů sestavit platnou výzkumnou otázku.

Šárka Dořičáková

Katedra sociální práce