Vychází další číslo OUletníku

Autor: , 7. 6. 2018

Tištěný bratr online magazínu OU@live, takzvaný OUletník, právě vychází. Dopřejte si téměř 80 stran čtení toho nejzajímavějšího z Ostravské univerzity!


První číslo OUletníku v roce 2018 je tady! Už nyní jej najdete na vašich fakultách, v Kampusu Palace, na kolejích i dalších místech, kde si jej můžete prolistovat nebo odnést domů. V online podobě jej pak najdete na webu Ostravské univerzity v sekci „Naše periodika“.

Vyzvednout si jej můžete také na všech akcích Ostravské univerzity – například na happeningu Jsme Ostravská! nebo na naší scéně na Colours of Ostrava. Pokud by ale rychle zmizel, neváhejte si o svůj výtisk napsat na pr@osu.cz, rádi vám jej z oddělení PR a marketingu zašleme.

Najdete v něm rozhovory s osobnostmi Ostravské univerzity – například s Eliškou Černou, která, jak se píše v OUletníku, bojuje proti sociální nespravedlnosti všemi zbraněmi vědy i občanské společnosti. Nechybí zde zajímavosti z vědy a výzkumu realizovaném na Ostravské univerzitě – vědci například zjišťují, zda je zdravé sportovat na vzduchu v průmyslovém regionu. OUletník vás pozve také na program UniverCity Experience Stage – scénu Ostravské univerzity na festivalu Colours of Ostrava, respektive jeho diskuzního fóra Meltingpot. Ze studentského dění se dočtete o plánech studentského projektu Čokoládové srdce, kterému se podařilo vybrat téměř 90 000 korun pro Mobilní hospic Ondrášek. A mezi všemi texty najdete také pár povedených fotografií – prohlédněte si fotoreportáž z Reprezentačního plesu Ostravské univerzity v barvách trikolóry nebo z premiéry Kouzelné flétny v podání Operního studia Ostravské univerzity.

Věřím, že se vám toto obzvláště nadité číslo (téměř 80 stran textů a fotek z Ostravské univerzity!) bude líbit a zpříjemní vám nejednu chvíli. Na další číslo se můžete těšit již na podzim, proto pokud vás už nyní napadá tip na zajímavou reportáž, osobnost nebo téma z Ostravské univerzity, dejte nám o něm vědět! Psát můžete šéfredaktorce na andrea.wantulova@osu.cz.