Open Studios Ostrava 2023 jsou druhým ročníkem festivalu prezentujícího aktuální výtvarné umělecké dění prostřednictvím návštěv jednotlivých ateliérů. Oproti výstavám, kde autoři představují výsledky své práce, často ještě pod určitým zorným úhlem, nabízí Open Studios vhled do procesu tvorby jednotlivých umělců a zároveň určitou koncentrovanou informaci o aktuální podobě ostravské výtvarné scény. V průběhu dvou dnů budou otevřeny ateliéry, skrz které vede cyklus na sebe navazujících komentovaných prohlídek, součástí budou artist talky, komentované prohlídky i afterparty s hudebním programem.

I v letošním ročníku se můžete těšit na prezentaci pedagogů Fakulty umění, konkrétně na Daniela Balabána, Václava Rodka, Marka Sibinského, Zbyňka Janáčka a Františka Kowolowského. Nenechte si ujít komentovanou prohlídku s kurátorem letošního ročníku Liborem Novotným, který vás v pátek 21. dubna od 16:45 provede budovou Fakulty umění na ulici Podlahova 3.

Spousta dalších umělkyní a umělců, jejichž ateliéry budete moci navštívit, fakultou přímo prošla, nebo zde pracují jako odborní asistenti.

Podrobné informace o programu najdete na webu Open Studios Art Hub.

A nezapomeňte se podívat také na Facebookovou událost akce.