OU@live je online magazín Ostravské univerzity, který vznikl jako svobodný prostor pro všechny její studenty i zaměstnance, aby zde mohli vyjádřit svůj názor nebo informovat o zajímavostech ze svého výzkumu i studentského dění.

Postupem času si ale OU@live získal přízeň široké veřejnosti, stal se dokonce spolehlivým zdrojem dobrých zpráv pro regionální novináře a rostly tak nároky na kvalitu obsahu, ale také na způsob jeho prezentace. A právě proto je tady nový OU@live, který svým minimalistickým vzhledem připomíná, a to ne náhodou, lifestylový magazín. Chceme přeci ukázat, jaký vlastně život s Ostrav(sk)ou v srdci je.

OU@live stále zachovává své původní poslání a každému studentovi či zaměstnanci Ostravské univerzity umožňuje říct nahlas svůj názor prostřednictvím blogů. Stále má každý vědec nebo doktorand možnost informovat o zajímavostech ve svém oboru jako redaktor. I nadále zde najdete to nejdůležitější z dění na Ostravské univerzitě i v jejím nejbližším okolí.

Šéfredaktorka magazínu Monika Žídková si přeje, aby byl OU@live opravdu živým zázemím nejen pro redaktory z řad zaměstnanců univerzity, ale také pro studenty, kteří mohou svým přístupem ke studiu inspirovat ostatní:

Chtěla bych, aby redakce daleko více spolupracovala se studenty, kteří mohou přinášet spoustu neotřelých, zajímavých témat a formátů. To, že na Ostravské univerzitě není zázemí katedry žurnalistiky, neznamená, že nemáme studenty, kteří umí psát, natáčet a jinak tvořit. Máme jich spoustu a v konečném důsledku je i na nich, jak bude nový OU@live vypadat. Stačí se nebát.

Magazín nově slibuje přehlednější obsah s členěním podle fakult nebo rubrik. Chystají se také nové formáty – například videorozhovory, podcasty a všimnout si můžete i propojení se sociálními sítěmi. Nové nastavení zajistí různorodost témat, aktuální přehled důležitých informací i vysokou kvalitu textů. Přísun čerstvých informací z Ostravské univerzity si můžete pojistit novým newsletterem. K jeho odběru se můžete přihlásit už nyní – stačí vyplnit váš e-mail:

Pokud se i vy chcete stát součástí redakce, jste srdečně vítáni! Zaregistrujte se jako redaktor nebo jako bloger a počkejte, až šéfredaktor vaši žádost schválí. Coby bloger můžete psát téměř cokoli, samozřejmě v mezích zákona a etického kodexu OU@live. Vaše příspěvky nepodléhají žádné kontrole, jde čistě o váš prostor pro vaše názory a komentáře. Coby redaktor se stáváte součástí redakce, můžete přispívat články k jakémukoli tématu blízkému Ostravské univerzitě. Vaše příspěvky pak projdou rukama editora a šéfredaktora a budou zařazeny do příslušné rubriky a k příslušné fakultě. Ten nejzajímavější obsah pak bude tvořit homepage – hlavní stranu celého online magazínu.

A co si myslí o nové podobě OU@live rektor Ostravské univerzity Jan Lata?

Jsem moc rád, že OU@live zůstává tím otevřeným a svobodným prostorem pro studenty a zaměstnance, kteří si kdykoli mohou zřídit vlastní blog a sdílet své názory, postoje, vyvolávat diskuzi, vznášet kritiku, šířit chválu nebo vědění. A zároveň mě těší, že na úrovni redakce bude OU@live tvořit aktuální přehled o dění na Ostravské univerzitě, jejich fakultách, vědeckých ústavech i jejich dalších součástech. Bude mapovat její důležité milníky, a stane se tak nejen prostředkem komunikace, ale také archivem příběhů, vědeckých úspěchů a témat, která hýbala akademickou obcí i společností. Kdo ví, kam se OU@live posune za pár dalších let. Já ale věřím, že i v budoucnu budu moci listovat jeho archivem a vzpomínat na čas strávený na Ostravské univerzitě, na její výrazné osobnosti a události.

Budeme se tedy těšit nejen na nové čtenáře, ale taky na nové blogery a redaktory online magazínu Ostravské univerzity OU@live!

Vaše redakce