Staň se redaktorem

 

Říkají ti kamarádi, že máš na psaní talent? Píšeš si texty do šuplíku nebo tě psaní láká a uvažuješ, kde začít? Zajímá tě, co se děje na tvojí alma mater? Přidej se k nám a staň se studentským redaktorem online magazínu Ostravské univerzity OU@live.

Brigády ke studiu seženeš různé, ale my ti chceme nabídnout takovou, díky které můžeš zůstat na půdě, kterou už dobře znáš: na té univerzitní. Ať už jsi budoucí investigativní novinář, slavná spisovatelka, nebo tě prostě baví psaní, věř, že u nás dostaneš prostor se vyjádřit a „vypsat“. Budeš se zabývat tématy, která jsou ti blízká, a ptát se studentů, akademiků i absolventů na to, co tě zajímá.

Se vším ti pomůže redakční tým – korektoři vychytají případné chybky a překlepy, zkušení redaktoři jsou připraveni podat pomocnou ruku. Záleží nám také na tom, aby se naši redaktoři stále učili a zlepšovali, což znamená, že s námi budeš moct absolvovat kurzy na různá témata – od pravopisu po marketing. Zdokonalíš se v psaní, vylepšíš svůj studentský rozpočet a seznámíš se s novými lidmi a aktuálními tématy. Psát pro OU@live je zkrátka výhra.

Už jen pár kliků tě dělí od kariéry redaktora. Teď už to dotáhneš do konce, ne? Dej o sobě vědět šéfredaktorovi Richardu Kuczinskému na richard.kuczinsky@osu.cz a zeptej se ho na cokoliv, co by tě na práci u nás v redakci zajímalo.

Chceš si to dělat po svém, nečekat na schválení od redakce nebo publikovat jiný styl textů? Piš u nás blog. Přečti si, co je potřeba udělat, pokud chceš začít blogovat.