Kariérní festival Ostravské univerzity Za kariérOU se bude konat už ve středu 24. dubna – v City Campusu OU se představí přes 70 zaměstnavatelů ze soukromého i neziskového sektoru, školství, zdravotnictví a veřejné i státní sféry. Kromě toho ale festival nabídne řadu přednášek či workshopů se známými a zajímavými osobnostmi. Na koho se můžete těšit? Redakce OU@live vybrala několik osobností, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Festival Za kariérOU startuje 24. dubna v 10 hodin v budově sportu a behaviorálního zdraví PdF OU v City Campusu a skončí v 16 hodin. Vstup na akci je zdarma. Pro studenty Ostravské univerzity je na akci vypsané rektorské volno, výuka se v tento den ruší od rána do 15.50 hodin.
Vilém Franěk
Vystudovaný lékař, který se stal úspěšným marketérem. Založil plzeňský univerzitní hokejový klub a Univerzitní hokejovou ligu, budoval internetovou televizi MALL.TV, objevil Martina Mikysku pro Mikýřovu úžasnou pouť internetem nebo spolupracoval na prezidentské kampani Danuše Nerudové. Jaké to je opustit nadějnou kariéru hokejisty či lékaře a vydat se cestou digitálního marketingu? I o tom bude mluvit Vilém Franěk, hlavní speaker letošního Za kariérOU.
Andreas Papadopulos
Andreas Papadopulos je český novinář a reportér, v současnosti působí jako zpravodaj České televize ve Varšavě. Jako jeden z mála reportérů podával očité svědectví v prvních dnech ruské agrese přímo z Kyjeva, následně se do válčící země opakovaně vracel. V roce 2024 se dostal do výběru mladých talentů časopisu Forbes 30 pod 30. Na Za kariérOU neformálně promluví o práci v médiích, zahraničních zkušenostech, psaní knihy i studiu.
Lucie Hrdá
Advokátka specializující se na rodinné právo, sexualizované a domácí násilí a stalking. V roce 2021 spoluzaložila spolek Bez trestu, který se věnuje ochraně a podpoře lidských práv, primárně ochraně obětí sexualizovaného a domácího násilí. Na Za kariérou Lucie Hrdá vysvětlí, jak nebýt debil – jde o popularizační přednášku o tom, jak se chovat k obětem sexualizovaného a intimního násilí, jak s nimi (ne)mluvit a jak nikdy nikoho neznásilnit.
Michaela Studená & Barbora Urbanová
Iniciativa Pod svícnem vznikla v roce 2022 s cílem edukace společnosti a změny legislativy v oblasti domácího násilí. Založily ji Barbora Urbanová a Michaela Studená za podpory osobností odborné a kulturní sféry. V českém prostředí se pojem domácí násilí redukuje na partnerské vztahy – cílem iniciativy je edukovat veřejnost o tom, že tato problematika má mnoho forem a také podob.
Daniel Pražák
Učitel dějepisu a přírodopisu na pražské základce, natáčející podcasty Hovory z kabinetu, kde seznamuje veřejnost (nejen) s inspirativními učitelkami a učiteli. Daniel Pražak je kromě toho také popularizátorem učitelství a influencerem – na Twitteru již má přes dvacet tisíc sledujících. Na Za kariérOU povede workshop o využívání memes ve výuce, zjistíte například, jak pomocí memes budovat lepší třídní klima.
Ilona Rozehnalová
Absolventka Ostravské univerzity, majitelka a ředitelka jedné z nejrespektovanějších nezávislých scén v Ostravě – Klubu Fiducia. Pravidelně pořádá autorská čtení, moderované besedy s předními českými osobnostmi, veřejné debaty, vycházky, přednášky z oblasti architektury, literatury, umění nebo historie, vydává knihy a věnuje se popularizaci Ostravy. Ilona Rozehnalová je zároveň majitelkou Antikvariátu Fiducia a zakladatelkou okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu.