City Campus posune Ostravu mezi přední studentská města a bude impulzem dalšího rozvoje Ostravy. Zatraktivní region mladým lidem, kteří se tu budou vzdělávat v oborech, které transformující se kraj potřebuje.

Do kampusu na nové obory

Učebny, tělocvičny a hudební sály City Campusu Ostravské univerzity se studentům otevřou už po zkouškovém období. Od února 2023 se budou v kampusu na Černé louce vzdělávat budoucí trenéři, učitelé, hudebníci, produkční a grafici.

„Těšíme se, že tu na podzim přivítáme nové studenty v magisterských i bakalářských programech jako jsou učitelství pro střední a pro základní školy, rekreace a zdraví, trenérství, zdraví, sport a technologie, grafický design, komorní hudba nebo produkce v kulturních a kreativních odvětvích,“ jmenuje vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace OU, Adam Soustružník a dodává, že přihlášky ke studiu na Ostravské univerzitě pro akademický rok 2023/2024 se podávají do 15. března 2023.

Oživení centra Ostravy

Ostravanům se s kampusem otevře nová příjemná část centra v bezprostřední blízkosti řeky Ostravice. „Nádvoří, zeleň, pobytové schodiště a střešní ovál sportovního zázemí, běžecká dráha, dvě workoutová hřiště, joga post, ale také nová Lavička Václava Havla se od února zcela zpřístupní veřejnosti,“ jmenuje Adam Soustružník.

Nádvoří, zeleň, pobytové schodiště a střešní ovál sportovního zázemí, běžecká dráha, dvě workoutová hřiště, joga post, ale také nová Lavička Václava Havla se od února zcela zpřístupní veřejnosti.

U nás v Ostravě je navíc jedinečné, že ovál má také svou střešní část, kde se proběhnete za krásného počasí. Pak se můžete protáhnout na střešním workoutovém hřišti nebo se protáhnout u jógy s výhledem na Ostravici a v kulisách dominant ostravského centra.

Kultura a sport

Zajít si sem zaběhat na unikátní levitující ovál, na taneční hodinu, lezeckou stěnu nebo využít poradnu pohybových programů bude moct od března také veřejnost a místní sportovní kluby. „S certifikovaným gymnastickým sálem nebo halou pro míčové sporty o velikosti tří basketbalových hřišť bude příležitostí sem zavítat určitě mnoho,“ zve děkan Pedagogické fakulty OU Daniel Jandačka.

Pro Ostravany tady vznikne také další atraktivní místo, kam mohou za kulturou. Součástí kampusu je galerie ve stylu white cube a komorní sál pro 242 diváků. „Posluchačům přinese opravdu luxusní hudební zážitky, nejen díky vynikající akustice, ale právě díky interpretům, hudebníkům, kteří Fakultu umění absolvovali, studují zde nebo zde jako pedagogové připravují nadějné talenty. Uslyšíte zde špičkové nástroje včetně koncertních křídel Steinway & Sons v hodnotě bezmála 5 milionů korun, které univerzita pořídila pro koncertování právě tady,“ říká doktor Michal Bárta z Fakulty umění a dodává, že FU počítá s tím, že bude pro komorní sál připravovat vlastní koncertní sezónu, tak jako to dělá filharmonie nebo divadlo.