Veřejná debata s rektorem Univerzity Karlovy prof. Tomášem Zimou

Autor: Marcela Stehlíková , 22. 5. 2018

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě pořádá ve čtvrtek 24. května v 17.15 setkání čtenářů a zájemců z řad studentů, akademiků a široké veřejnosti s významným vědcem, profesorem a lékařem, rektorem Univerzity Karlovy Tomášem Zimou.

Diskutovat se bude například o tom, jak náročné je řídit Univerzitu Karlovu, kam směřuje špičková věda a medicína, co schází našemu vzdělávacímu systému, či jak přistupovat k výzvám 21. století.

Rektor Zima se mimo jiné setká také se studenty jednoho z ostravských gymnázií. Společně budou diskutovat nejen o jejich preferencích pro další vzdělání, ale také o jejich názorech na školství, vědu, techniku i aktuální dění. Dále zřejmě navštíví Lékařskou fakultu Ostravské univerzity, aby zde diskutoval se svými kolegy a kolegyněmi z oboru o jejich aktuálních projektech.

Během dne se rovněž v rámci akce Štiky českého byznysu setká s nejúspěšnějšími podnikateli Moravskoslezského kraje. Odpoledne čekají profesora Zimu ještě další setkání, která završí diskuzí s veřejností v Moravskoslezské vědecké knihovně. Více informací najdete v přiložené prezentaci níže.

Zapojit se do debaty v knihovně může každý, přijďte i vy na setkání s významným vědcem, profesorem a lékařem.

Stáhnout (PPTX, 563KB)