Stejně jako již několik posledních let, i v letošním roce plníme svůj slib a za každou přihlášku podanou na Ostravskou univerzitu zasadíme jeden strom. To ale můžeme zvládnout pouze v případě, že se do toho pustíme všichni společně. Proto budeme moc rádi, když nám se sázením pomůžete a zároveň si užijete příjemný den na čerstvém beskydském vzduchu.

Kromě toho máte skvělou možnost potkat nové spolužáky ze všech našich fakult, vyzkoušet si poctivou manuální práci a naučit se, jak se vlastně takové stromky sadí. Akce letos proběhne 21. a 22. dubna v obci Krásná. Což s téměř stoprocentní jistotou zaručuje krásný zážitek.

Pokud se chcete sázení zúčastnit, přihlaste se prosím na tomto odkaze, a to nejpozději do úterý 18. dubna.

A jak bude samotný den vypadat?

• Společně pojedeme autobusem z Ostravy (čas a místo nástupu včas upřesníme).
  • Přijedeme do Krásné pod Lysou horou k místu sadby.
  • Následně nás proškolí zástupci Lesů ČR.
  • Vyfasujeme potřebné vybavení a pustíme se do práce.
  • V průběhu dne je zajištěno občerstvení.
  • Odpoledne nás čeká návrat autobusem zpět do Ostravy.

Pokud vás tato výzva láká, rádi byste si zpříjemnili semestr, narušili studentský stereotyp a třeba u sázení potkali i nové přátele, stačí jen vyplnit tento přihlašovací formulář, a to do úterý 18. dubna. My se vám po přijetí formuláře ozveme, abychom si vaši účast potvrdili. A pozor, s přihlašováním rozhodně neotálejte, množství míst je totiž omezeno.

Pořád si nedokážete představit, jak takové akce vypadá? Podívejte se na video z prvního sázení:

Vyrazte s Ostravskou sázet stromy a vyplňte mozaiku studia něčím velmi důležitým – zážitky a vzpomínkami!