Edit: Koncert byl vzhledem k současné epidemiologické situaci a pro nemoc odložen na duben 2022.

Po dlouhé covidové pauze se opět můžeme těšit na další ze série koncertů „30 LET SPOLU“. Pokračovat budeme 29. listopadu v Aule Ostravské univerzity koncertem věnovaným jednomu ze zakladatelů Fakulty umění, profesoru Zdeňku Golovi, který vychoval nejen na Ostravské univerzitě, ale i v zahraničí, řadu vynikajících houslistů a pedagogů. Mezi jeho absolventy patří Vítězslav Kuzník, Martina Bačová nebo Ulf Wallin.

Na koncertě se představí například Jiří Vodička, bývalý žák pana profesora a současný koncertní mistr České filharmonie, ale také Alena Mazgajová Čechová, Miloslav Jelínek, Marcela Jelínková, Petr Maceček, Ellen Klodová a Alexandr Starý.

Těšit se můžeme mimo jiné na interpretaci děl Josefa Suka, Václava Fuky, Miloslava Gajdoše a nebo Moritze Moskovskiho.

Pro aktuální informace sledujte stránku Fakulty umění Ostravské univerzity na facebooku a událost zde.