Ostravská univerzita zažila svou premiéru na Veletrhu vědy. Lékařská a Přírodovědecká fakulta OU tam zaujaly svými zábavnými interaktivními workshopy, vědeckými aktivitami a poutavými exponáty. Od 30. května do 1. června návštěvníci pražských Letňan zjišťovali, jak umí být věda fascinující a zábavná.

Veletrh vědy celkově přilákal neuvěřitelných 58 tisíc návštěvníků, kteří si užili fascinující třídenní akci plnou objevů a inovací. Více než 100 vědeckých pracovišť, firem a science center předvedlo své nejnovější projekty a výzkumy. Návštěvníci si užili pestrý doprovodný program zahrnující poutavé přednášky, interaktivní workshopy nebo živé panelové diskuze. Akci pořádala Akademie věd ČR a vstup byl pro všechny zdarma.

„Veletrh vědy je jedna z hlavních akcí, která má k vědě a vůbec ke studiu na vysoké škole nadchnout co nejvíce dětí a mladých lidí. Ať už si vyberou Ostravskou univerzitu nebo jinou instituci, důležité je, že se výrazně zapojujeme do formování naší společnosti tím, že vedeme děti a mládež ke vzdělání a vědě,“ říká vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace Adam Soustružník.

Lékařská fakulta nadchla svými interaktivními aktivitami. Návštěvníci zkoumali světelné spektrum a zjišťovali, kolik modrého světla vyzařuje například jejich mobilní telefon. Zkontrolovali si hygienu rukou pod UV lampou a vyzkoušeli si, jak alkohol ovlivňuje prostorové vidění pomocí speciálních brýlí. Největší pozornost přitáhla možnost stát se na chvíli chirurgem a pod odborným dohledem zašít cvičnou kůži. Pro malé i velké byla připravena i lekce první pomoci, kde si vyzkoušeli různé krizové situace.

Ať už si vyberou Ostravskou univerzitu nebo jinou instituci, důležité je, že se výrazně zapojujeme do formování naší společnosti tím, že vedeme děti a mládež ke vzdělání a vědě.

Přírodovědecká fakulta vtáhla návštěvníky do fascinujícího světa pod mikroskopem, v němž objevovali podivuhodné struktury rostlin a bezobratlých živočichů. Odvážlivci se seznámili zblízka s živými bezobratlými jako jsou švábi a strašilky. Kromě toho se návštěvníci dozvěděli více o fluorescenci rostlin a nahlédli do tajemného světa počítačového modelování atomů a molekul.

Děkujeme všem zúčastněným z fakult a návštěvníkům expozice. Prohlédněte si taky naší fotogalerii, abyste zjistili, jak to na místě vypadalo.