Letní semestr je tady a s ním také Univerzitní basketbalové derby. Odehraje se v úterý 5. března od 19:00, poprvé jej bude hostit City Campus Ostravské univerzity a poprvé mu bude bezprostředně předcházet i utkání žen –⁠⁠⁠⁠⁠ to vypukne v 17 hodin.

„Do Tatranu na poslední derby přišlo na dvanáct stovek diváků. Tolik se jich do sportovní haly v City Campusu OU zdaleka nevejde, ale věříme, že o to bouřlivější atmosféru na tribunách vytvoří,“ říkají za organizátory svorně studenti Nikolas Hanák z OU a Robin Hoblík z VŠB-TUO. City Campus OU, který bude začátkem května hostit Final 4 Univerzitní basketbalové ligy mužů i žen, tak zřejmě zažije pořádnou zatěžkávací zkoušku.

Jsem rád, že máme moderní domácí halu v novém sportovním komplexu, a doufám, že když jsme doma, tak tentokrát vyhrajeme.

„V našem novém City Campusu už sice hrála třeba volejbalová reprezentace, ale studenti přece jen umí úplně jinak fandit. Jsem rád, že máme moderní domácí halu v novém sportovním komplexu, a doufám, že když jsme doma, tak tentokrát vyhrajeme,“ říká Daniel Jandačka, děkan Pedagogické fakulty, která zajišťuje univerzitní sport na Ostravské.

Na co se vlastně diváci mohou těšit? „DJ, cheerleaders, soutěže o zajímavé ceny, samozřejmě odpovídající občerstvení a mnohé další. Při posledním derby si jeden z diváků úspěšnou střelou z poloviny hřiště zajistil zapůjčení auta na semestr. Letos tomu nebude jinak a o auto na semestr se bude opět soutěžit. Další novinkou je Děkan challenge ve spolupráci s děkanem Lékařské fakulty OU docentem Rasťou Maďarem,“ líčí další z organizátorů Adam Kubala a slibuje, že si diváci přijdou na své.

No a jak to vidí trenéři? „Především se těším do City Campusu, byť Tatran má větší hlediště a je srdeční záležitostí pro všechny ostravské basketbalisty. Atmosféra bude určitě skvělá a jsem rád, že si ji alespoň částečně konečně užijí i holky, které loni univerzitní ligu vyhrály. Soupeřem jim sice nebude VŠB-TUO, která ženský tým prozatím nesestavila, ale zápasy proti Olomouci mají tradičně svůj náboj. V ideální sestavě máme několik akademických reprezentantek a extraligových hráček, měli bychom být favority,“ říká kouč OU Miroslav Pacut.

To ostravské derby mužů jednoznačného favorita nemá. Naposledy vyhrál tým z VŠB-TUO, ale pokud chtějí hráči Ostravské pomýšlet na účast v domácím Final4, musí jim to tentokrát oplatit. „V kádrech obou týmů je plno hráčů z nejvyšší a druhé nejvyšší soutěže, takže všichni očekáváme velmi dobrý basketbal. OU je opět mírným favoritem, ale budeme bojovat až do poslední minuty, stejně jako minule, kdy jsme navzdory předpokladům nečekaně, nicméně zaslouženě, zvítězili. Pokud budou k dispozici všichni hráči, věřím v jejich schopnost překonávat překážky, ale tipovat výsledek bych si tentokrát opravdu netroufl,“ uzavírá debatu na téma favorita utkání trenér VŠB-TUO Roman Vala.

Pro nejčerstvější novinky, pozvánky hráčů a soutěže o vstupenky nezapomeňte sledovat instagramový profil @unibasketderby.

Vstupenky zakoupíte na www.unibasket.cz.