Komu se nelení, tomu se zelení. Pokud i vy dáváte přednost pohledu na zeleň před svahem plným odpadků zakousnutých do křovin, přidejte se k nám v sobotu 7. dubna od 10 hodin u areálu Miniuni, kde vypukne velká uklízecí akce organizovaná Magistrátem města Ostravy v rámci iniciativy Ukliďme Česko. A protože právě v těchto místech bude v budoucnosti stát Fakulta umění Ostravské univerzity, rozhodli jsme se i my tuto akci podpořit a vyzvat akademickou obec a všechny přátele univerzity, aby spolu s námi pomohli uklidit prostory, které bez odpadků budou krásným místem k relaxování.
Uklízecí četu povede primátor města Tomáš Macura a náměstkyně pro životní prostředí Kateřina Šebestová, takže setkání bude zároveň ideální příležitostí zeptat se na cokoli, co vás zajímá. Například ke kandidatuře Ostravy na titul European Green Capital 2020 (Evropské Zelené město 2020).
Všichni zájemci se mohou hlásit do 5. dubna na e-mailu uklidmecesko@ostrava.cz. Podrobné informace ohledně srazu dostanou všichni účastníci následně emailem. Obrovskou výhodou je, že není potřeba nic připravovat ani kupovat – stačí zkrátka přijít, veškeré vybavení, jako jsou ochranné rukavice či pytle na odpadky, jsou zajištěny společností OZO Ostrava. A akce je vhodná také pro děti!

Tato úklidová akce však není jedinou v Ostravě, a pokud například z logistických důvodů dáte přednost jiné lokalitě, máte mnoho příležitostí. Podívejte se sami na mapu organizoavých úklidů. Ať už se zapojíte kdekoli, město Ostrava pro vás v každém případě má přichystanou odměnu. Stačí na výše zmíněný email zaslat fotku, jak uklízíte, s informací o kterou lokalitu jde, a odměna vás nemine!
Aktuální infoemace sledujte na facebooku akce. Budeme se na vás těšit v sobotu dopoledne – teplákům zdar!