Jste kreativní duše a rádi si vyrábíte vlastní produkty? Společně s IKEA vám to Ostravská univerzita umožní. Studenti připravují v prostoru obchodního centra umělecké a tvůrčí workshopy, během kterých si přetvoříte například odpadový materiál v hezký obraz nebo jiný doplněk do domácnosti.
V jiném dni se pak ponoříte do líbezných tónů našich muzikantů, kteří zpříjemní někdy hektické nakupování. Líbí se vám klasika nebo máte raději rychlejší rytmy? Každý si najde to své, protože naši hudebníci zvládnou vše.
Lékařská fakulta pomyslí také na vaše zdraví, studenti z IFMSA vám změří tlak, poví vám o zdravotní prevenci a pokud se vaše dětí bojí bílých plášťů, už nebudou. Právě pro ně je nachystaná tzv. medvídková nemocnice, kde se děti s lékaři spřátelí a zachrání život medvídkovi.
Program tím zdaleka nekončí. Patříte do skupiny lidí, kteří se rádi obklopují květinami, ale nevydrží vám dále než 2 měsíce? Odborníci z Přírodovědecké fakulty, vám rádi vytáhnou pomyslný trn z paty a rádi na vaše zvídavé dotazy v oblasti péče o rostliny.
Týden s Ostravskou univerzitou v IKEA Ostrava bude ještě daleko barvitější.  Už teď si zapište, že od úterý 26. 2. do 1. 3. je pro vás Ostravská univerzita v prostorech společnosti nachystaná od 14:00 do 18:00, v sobotu 2. 3. pak od 10:00 do 18:00.
PROGRAM:
26. 2. Tvořivé úterý – k ruce vám budou naši šikovní umělci, se kterými si vytvoříte/přetvoříte doplňky domů.
27. 2. Pohybová středa – správný pohyb, správný sed, to je oč tu běží.
28. 2. Hudební čtvrtek – hudba do ouška, různé žánry zaručeny!
1. 3. Barevný pátek – péče o rostliny, psychologie barev a další ochutnávky z Ostravské univerzity
2. 3. Osvětová sobota – IFMSA se zaměří na vaše zdraví a prevenci a děti se mrknou do medvídkové nemocnice.
Po dobu programu se vám budou věnovat i odborníci z Poradenského centra OU. Nevíte například, jaký obor si vybrat, jak efektivně studovat a zbytečně se nestresovat ve zkouškovém období nebo jak rozvíjet své silné stránky a úspěšně nastartovat svoji kariéru? Tihle lidé tady budou pro vás.
Spolupráce se společností IKEA Ostrava probíhá od loňského roku, proto jste si mohli všimnout jejich nábytku pro děti na akci Jsme Ostravská! nebo vybavené stylové kavárničky designované na míru přímo na Gaudeamus 2018.  Před Vánoci jste pak mohli potkat studenty Ostravské univerzity v prostorách IKEA Ostrava, kde si pro návštěvníky připravili workshopy na výrobu parfému a slizu.