TryTax: Z Brazílie do Ostravy

Autor: , 30. 6. 2016

Vědecký program zaměřený na biologii, evoluci, taxonomii a fylogenezi trypanozom se loni poprvé konal v brazilském Riu de Janeiru. Letos se biologové ze všech koutů světa setkají v Ostravě!


Účastníci konference TryTax u vstupu do Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity

Na půdě Ostravské univerzity (OU) se 14. – 16. června 2016 konal 2. ročník setkání TryTax určeného pro biology pracující v oblasti parazitologie a protistologie, které pořádá katedra biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty OU.

Na organizaci konference se podílel docent Vyacheslav Yurchenko z Ostravské univerzity, dr. Claudia d’Avila-Levy z brazilské univerzity v Rio de Janeiro a doc. Jan Votýpka z Univerzity Karlovy. „Konference byla zejména přínosná pro studenty a výzkumné asistenty, ale taky jsme zde vymysleli několik nových vědecko-výzkumných projektů například ve spolupráci s laboratořemi ze Spojených států Amerických, Číny nebo Brazílie,“ říká biolog zabývající se například i leishmaniózou (rozhovor s Vyacheslavem Yurchenkem na toto téma naleznete zde na OU@LIVE).

Ostravské setkání finančně podpořila i kancelář primátora Statutárního města Ostravy. „To nám umožnilo pozvat excelentní hosty, díky nimž se konference stala velmi zajímavá i pro mnohem širší vědecké publikum – tímto za organizátory děkuji,“ dodává Yurchenko. Příští ročník setkání se opět vrátí do Brazílie a bude se konat tentokrát v listopadu.

Související články: