Objevujte společně s Ostravskou univerzitou. Na Colours of Ostrava letos otevřeme vědecko-popularizační diskuze. V pátek i v sobotu 15. a 16. července načerpáte na univerzitní stage vědomosti o důležitých i ožehavých tématech současnosti.

V pátek budeme diskutovat o uprchlické krizi, budoucnosti umělé inteligence a závislosti na chytrých telefonech. V sobotu probereme symboliku válečných pomníků, válku jako katalyzátor kulturních změn 20. století a ambice Číny pro století 21.

Na UNIVERcity stage se vystřídá řada osobností. Mluvčí českých elfů Bob Kartous, performer a umělec Jiří Surůvka, popularizátorka umělé inteligence Sara Polak, kulturní antropoložka Andrea Pokludová, cestovatel, geograf a expert na východní Asii Lukáš Laš, koordinátorka dobrovolníků organizace na pomoc uprchlíkům Barbora Klinovská, zpravodaj Českého rozhlasu David Jakš a mnoho dalších.

Proč vyrazit na UNIVERcity stage podle dramaturgyně pátečního a sobotního odpoledne pod taktovkou Ostravské? „Snažili jsme se podat složitá témata formou diskuzí, protože si zaslouží být představena z více různých úhlů. Zároveň jsem ráda, že se nám v debatách podařilo propojit akademiky s odborníky z praxe. Na pódiu i v hledišti určitě potkáte řadu kolegů. Přijďte se k nám pozdravit, užít si radost z poznání a také dočerpat energii. K programu vám zároveň naservírujeme jako pozornost dobrou kávu,“ zve popularizátorka vědy na Ostravské univerzitě Lada Čecháčková.

UNIVERcity stage najdete na mapce areálu festivalu Colours of Ostrava pod označením 18, mezi U6 a Gongem. Krom diskuzí tu na vás čeká chill out zóna a několik kreativních workshopů, ze kterých si odnesete vlastnoručně vyrobené šumivé bomby do koupele, placku na podporu Ukrajiny, zápisníky z recyklovaného materiálu nebo svíčky ze včelího vosku. „V pátek bude u včelího workshopu doktor Tomáše Tureček z Katedry biologie a ekologie. Pokud jste včelaři, doporučuji využít příležitost a pobavit se třeba o novinkách v oboru,“ upozorňuje na doprovodný program Lada Čecháčková.

Radost u nás uděláte i dětem, otevřená bude také veleoblíbená medvídková nemocnice našich studentů Lékařské fakulty, kde mohou malí návštěvníci operovat a ošetřovat speciálně upraveného plyšáka.

Naše besedy voní kávou! Dočerpejte u nás energii a užijte si radost z poznání.

Program zde.