Studenti Ostravské univerzity pomáhají na všech frontách

Autor: , 19. 3. 2020

Současná nelehká situace v souvislosti s šířením koronaviru v ČR vytváří nezbytené a krásné projekty, které pomáhají nejpotřebnějším. Ostravská univerzita v nich jede taky a to hned na několika frontách.

Studenti Ostravské univerzity pomáhají nejen v rámci pracovní povinnosti uložené vládou ČR, ale šijí roušky, hlídají děti zdravotníků, zajišťují nákupy pro seniory a chronicky nemocné a povídají si s těmi nejstaršími, kteří jsou zavření sami doma.

Část studentů z Lékařské fakulty tak například pomáhá v nemocnicích, dalších zdravotnických zařízeních i na Krajské hygienické stanici. O děti lékařů a zdravotního personálu se pak starají studenti Pedagogické fakulty. Po přechodnou dobu převezmou v případě zájmu celodenní péči o děti, které v současnosti nemůžou navštěvovat své školy. Více se dozvíte zde.

Další iniciativou, která vznikla, je šití tolik potřebných a zároveň už povinných látkových roušek. Zároveň jsou zajišťovány nákupy seniorům a chronicky nemocným a probíhá spolupráce s jednotlivci i organizacemi. Více informaci o této aktivitě naleznete zde.

A protože je skupina starších obyvatel tou nejohroženější, nejen v oblasti zdraví, ale i co se omezení pohybu týká, vznikl projekt Haló, nejste sami!, který chce pomoci s překonáváním pocitu osamělosti a úzkosti seniorů, kteří žijí sami. Studenti budou v pravidelných intervalech zjišťovat, jak se vybraní senioři žijící v bytech Residomo mají a zda jim něco nechybí. Více o tomto projektu si přečtěte zde.

Na webu pomahame.osu.cz se mohou hlásit další dobrovolníci i ti, kteří by jejich pomoci rádi využili v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem kvůli koronavirové pandemii. Přiložte i vy ruku k dílu!

logolink eu op vvv msmt