Ostravská katedra germanistiky v rámci Studentských vědeckých konferencí každoročně uděluje cenu Františka Schwarze – mimořádného lingvisty, který byl řadu let také jejím členem. Cena se uděluje za nejlepší studentský referát v kategorii diachronní lingvistiky, letos si ocenění odnesly studentky Barbora Krejčová a Sandra Hrbáčová za referáty na téma Was sollten unsere Vorfahren trinken? Empfehlungen aus deutschen Monatsregeln des 15. Jhs.Haben Sie Fieber? Kein Problem. Ein Vergleich von Zaubersprüchen des 15. Jhs.
Kromě toho se obě studentky podívají také do Evropského parlamentu v Bruselu, kde stráví čtyři dny ve společnosti europoslance Evžena Tošenovského. Právě on věnoval katedře germanistiky nevšední odměnu v podobě čtyřdenní stáže v Bruselu.
Do Bruselu zavítají také Petr Heczko a Vendula Šípková, které porota ocenila za mimořádný přednes. Dvacátého čtvrtého ročníku Studentské vědecké konference se letos zúčastnilo dvanáct studentů všech stupňů studia (Bc., NMgr. i Ph.D.), své referáty představili v jednotlivých sekcích – literární věda, lingvistika a hospodářská němčina. Porotci se shodli, že výkony všech studentů byly letos mimořádné, proto ocenili všechny zúčastněné.
Ocenění studenti převzali gratulaci od rektora Ostravské univerzity prof. Jana Laty i europoslance Evžena Tošenovského.
Studentská vědecká konference se konala 22. listopadu a finančně ji podpořila společnost Heinzel Pulp Biocel Paskov a.s.