Naše Bystrouška uchvátila publikum i odborníky

Autor: , 30. 6. 2015

Premiéra úplně vyprodaná, ostatní představení téměř také. Operní studio Fakulty umění Ostravské univerzity si na své konto připisuje další nemalý úspěch.


VELEÚSPĚCH. Liška Bystrouška v podání studentů Fakulty umění Ostravské univerzity sklízí obdiv veřejnosti i odborníků.

„Když za námi ředitel Mezinárodního festivalu Janáčkovy Hukvaldy Jan Hališka s tímto nápadem přišel, trochu jsme zapochybovali, jestli to pro nás není velké sousto. Teď dostáváme kladné ohlasy od odborníků, publika i médií, a právě tyto nezávislé názory nás těší ze všeho nejvíce. Obrovský úspěch Lišky Bystroušky svědčí o potenciálu studia i orchestru, neboť Janáček je velmi náročný pěvecky, herecky i pro orchestr,“ neskrývá radost Alexandr Vovk, který před šesti lety studio založil.

Nemalý podíl na úspěchu podle něj měl (kromě talentu a dřiny studentů) i výborný realizační tým. „Dirigent Jakub Žídek, režisér Tomáš Surý, pedagogové a vedoucí fakult – ti všichni přispěli k tomu, že představení bylo na vrcholné úrovni a Leoně Pavlíkové a Ondřeji Sikorovi zase vděčíme za plné sály.“

Všichni, kdo na Lišce pracovali, si teď užijí chvíli zaslouženého odpočinku, než vypukne další akademický rok. A podle Alexandra Vovka, který je zároveň vedoucím katedry sólového zpěvu vypadá velmi nadějně. „Vypadá to na silný ročník,“ shrnuje s tím, že právě jejich potenciál teď určí další směr Operního studia.

Článek o hukvaldském představení i rozhovor s ředitelem Mezinárosního festivalu Janáčkovy Hukvaldy  si můžete přečíst v internetovém deníku ostravan.cz.

Související články: