Letos teprve podruhé vydal časopis Forbes žebříček TOP nejzajímavějších vědkyň v České republice. Do výběru se propracovala také vědkyně z Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, kinantropoložka Steriani Elavsky.

Smyslem žebříčku je inspirovat a ukázat, že také ženy jsou součástí špičkového výzkumu v různých vědních disciplínách a že v české vědě už mají své nezastupitelné místo. V žebříčku v loňském roce dominovaly vědkyně z Akademie věd České republiky, nejinak je tomu i letos.

Nyní se však v žebříčku objevuje také vědkyně z Ostravské univerzity docentka Steriani Elavsky. Právě ona patří k nejcitovanějších českým vědkyním v oblasti sociálních věd, přitom se vedle své vědecké práce věnuje také pedagogické a manažerské činnosti. Kromě výuky a vedení projektu DigiWELL je zapojena do rozvojových projektů REFRESH a LERCO. Její všestrannost, vědecké výsledky, manažerské schopnosti, široké zahraniční zkušenosti, stejně tak jako ochota prezentovat svou práci také širšímu publiku, ji vynesly do tohoto TOP výběru.

Přečtěte si inspirativní rozhovor, kde Steriani Elavsky popisuje své vědecké začátky, srovnává vědecké podmínky u nás a v zahraničí a nastiňuje, co vše pro ženu obnáší vědecká práce, která není časově nijak ohraničena.

Cesty žen k vědecké kariéře probereme i v OUshopu

Není to tak dlouho, kdy ženy začaly konkurovat svým mužským kolegům také v oblasti vědy. Příběhy průkopnic ve vědecké práci přináší knižní novinka Ženám žádný obor vědecky od přírody není uzavřen: Spletité cesty žen k vědecké kariéře v první polovině 20. století.

Beseda s autorkami knihy se bude konat ve čtvrtek 3. října od 17:30 v prostorách OUshopu – Univerzitního obchodu a knihkupectví na Mlýnské ulici. Těšíme se na společné setkání!

Zveme na podzimní besedy s autorkami a autory knih Nakladatelství Academia