S ohledem na stěhování fakulty je žádoucí zajistit studentům Fakulty sociální studií vhodné a příjemné prostředí trávení vhodného času, jak pro studium, tak mezi hodinami. Uživatelsky příjemné a vstřícné prostředí nabízí Univerzitní knihovna, která má v 1. patře studovnu časopisů, kde bude přesunut fond ze stávající studovny FSS k vypůjčení prezenčně/krátkodobě, tzn. možnost si knihy půjčit přes noc nebo přes víkend. Během roku pořádá Univerzitní knihovna řadu delších výpůjček knih ze studoven spojených se svátky, např. nyní proběhlá Velikonoční výpůjčka, blížící se Májová výpůjčka od 25. 4. – 9. 5., samozřejmostí je Letní výpůjčka knih ze studoven až na 3 měsíce domů, později pak Podzimní výpůjčka a na závěr roku Vánoční výpůjčka. Fond, který byl doposud ze studovny PdF&FSS k vypůjčení na 1 měsíc a byl umístěn v blízkém skladu studovny PdF&FSS na ul. Fr. Šrámka bude přesunut do skladu knih na ul. Bráfova a opět bude k vypůjčení na 1 měsíc.
Prostředí studovny časopisů nabízí přístup na PC, net, wi-fi je samozřejmostí. Stejně tak tisk barevný/černobílý, kopírování a skenování, půjčování nabíječek na mobil, sluchátek a v neposlední řadě pohodlné sezení na sedačkách nebo vacích ve studijním koutku, doporučujeme pro nerušené studium či týmovou práci až pro 5 osob.
Komfort výpůjček i prostoru zůstává nadále shodný, mění se pouze místo uložení knih ze stávající studovny FSS.
Ve 2. patře budovy Univerzitní knihovny pak máte k dispozici pohodové prostředí mediotéky a prostor školicího střediska. Půjčit si zde můžete audioknihy, hudební CD či vyzkoušet čtečku e-knih. Součástí mediotéky je prostor pro relax, který propojuje služby klasické studovny s příjemným prostředím pro neformální setkávání. Ve školicím středisku je k dispozici projekční a prezentační technika a 23 studijních míst vybavených notebooky. Nabízíme moderní, vybavený prostor pro Vaše aktivity, nápady a setkání. Studentům a zaměstnancům Ostravské univerzity nabízíme pronájem zdarma k nekomerčním účelům.
Změna názvu stávající studovny Pedagogické fakulty a Fakulty sociálních studií bude na začátku května, kdy na ul. Fr. Šrámka bude nadále přístupná studovna Pedagogické fakulty s novou otevírací dobou:
Po.-Pá. 8-12 13-16
V průběhu května pak bude postupně odstěhován fond studovny FSS do výše zmíněného prostoru studovny časopisů.
Otevírací doba budovy Univerzitní knihovny:
Po-Čt. 8-18
Pá 8-16
Věříme, že si k nám studenti FSS rádi najdou cestu a budou se službami Univerzitní knihovny spokojeni.
Těšíme se na Vaši návštěvu, Vaše Univerzitní knihovna