Moravskoslezský kraj se dlouhodobě snaží zastavit vyprazdňování Havířova, Karviné a Orlové, a proto přišel s projektem Zaměstnanecká mobilita, který by měl motivovat především mladé lidi k setrvání v těchto oblastech a zároveň jim usnadnit dojíždění z domova do zaměstnání. Zájemci, kteří splňují níže uvedené podmínky, mají možnost obdržet ODIS kartu na celý rok zdarma. Pokud jste nebo brzy budete absolventy střední či vysoké školy, pak je tato výzva určena právě vám!
Jaké podmínky tedy musíte splňovat?

• Jste hlášeni trvalým bydlištěm v Havířově, Orlové či Karviné.
  • Denní studium na střední, vyšší odborné či vysoké škole jste ukončili před méně než 1 rokem.
  • Je nutné, abyste současně byli zaměstnáni na pracovní smlouvu (částečný či celý úvazek).

Podrobné informace o tom, jaké dokumenty je potřeba doložit, naleznete zde. Pokud si nejste jisti, zda-li máte na ODIS kartu zdarma nárok, můžete se informovat prostřednictvím mailu mobilita@msid.cz či na tel. +420 770 194 950.
Projekt Zaměstnanecká mobilita je určen taktéž zaměstnancům ve zdravotnictví či novým obyvatelům Havířova, Karviné nebo Orlové, kteří se zde přestěhovali z jiných měst v rámci České republiky nebo z cizí země. Více informací opět naleznete na oficiálních stránkách Moravskoslezského kraje.