Slavnostní setkání k 65. výročí VŠ vzdělávání učitelů

Autor: Diana Svobodová , 1. 10. 2018

V letošním roce oslaví Pedagogická fakulta Ostravské univerzity 65. výročí počátků vysokoškolského vzdělávání učitelů na severní Moravě a ve Slezsku.

V roce 1953 byla založena Vyšší pedagogická škola v Opavě, která po 5 letech pod názvem Pedagogický institut přesídlila do Ostravy a v roce 1964 vznikla samostatná Pedagogická fakulta v Ostravě, jež se posléze v roce 1991 stala základem Ostravské univerzity v Ostravě a vedle ní vznikly Přírodovědecká fakulta a Filozofická fakulta.

Výročí si připomeneme v pondělí 22. 10. v aule Ostravské univerzity na slavnostním setkání, jehož program je připraven od 14:00 hodin (viz přiložená pozvánka).

Srdečně zveme současné i bývalé kolegy, absolventy fakulty a všechny, kdo budou mít chuť si s námi zavzpomínat.

Stáhnout (PDF, 436KB)