Významné výročí čeká tento rok Ostravskou univerzitu. Ta totiž oslaví 30 let od svého založení, a vy můžete být u toho. Slavit navíc budeme po celý rok. Diskuse, přednášky, pubkvízy, podcasty a nejrůznější zajímavé akce. Postupně otevřeme šest nejvýznamnějších společenských výzev, k jejichž řešení chce naše univerzita přispět. A vy nám s nimi samozřejmě můžete pomoct.

Jakých oblastí se budou výzvy týkat? Jakožto univerzita začneme hned na konci září se vzděláváním – to také bude stěžejním tématem diskuse odborníků, která proběhne 18. října v Centru Pant. Od půlky listopadu se zaměříme na životní prostředí, kdy se třeba zapojíme do akce Vajglobraní a budeme společně s místními středoškoláky čistit Ostravu od nedopalků. Výzev bude celkově šest a provedou nás oslavami od začátku do jejich konce. Konkrétní výčet všech výzev a více informací se dozvíte již brzy!

A co mají výzvy Ostravské společného? Palčivost, důležitost a spojitost nejen s Ostravskem, regionem, který je pro nás a naši univerzitu určující. Ostravská univerzita, to totiž není jen poctivé vzdělávání a špičkový výzkum. Její další, takzvanou třetí, rolí je přispívat místnímu společenskému a kulturnímu dění.

Celý rok budeme propojovat akademiky různých oborů při hledání řešení společenských problémů, společně se studenty pomůžeme na konkrétních místech a posílíme vztahy s Ostravany a Ostravou, kterou chceme ukázat tak, jak ji vidíme, jako atraktivní univerzitní a studentské město.  V podcastech přineseme příběhy osobností, které náš region uchvátil natolik, že se rozhodly tady zůstat. A na pubkvízech si zábavnou formou rozšíříme vědomosti.

Kromě toho nás čeká již tento čtvrtek velkolepá narozeninová oslava, tak nezapomeňte dorazit od 13 hodin do areálu Lékařské fakulty v Ostravě-Vítkovicích. Krhut, Kozub, Kapitán Demo, Malalata, pivo IQač, lokální dobroty, spousta stánků a mnoho dalšího na místě zajištěno.

Buďte u toho všeho s námi a slavte s Ostravskou po celý rok!