Ostravská univerzita je na světě již 30 let a toto významné výročí se rozhodla pořádně oslavit! Pro studenty si tak nachystala nabitý narozeninový program, který se bude konat 30. září, a to v areálu Lékařské fakulty v Ostravě-Vítkovicích.

Pro velkou párty je ale ještě jeden důvod – v září začíná nový akademický rok, který chceme také společně odstartovat. A na takové akci nemůžeš se svými přáteli chybět!

V rámci hudebního programu vystoupí „zlatíčko“ Kapitán Demo, současné ostravské ikony Jiří Krhut & Štěpán Kozub nebo energická Malalata. Večer to pořádně rozjedou Radim Nowak a DJ Michal Pesina. A nejen milovníky nových směrů poezie oslní slam poetry v čele s mistrem České republiky Ondrou Hrabalem.

Dívej, jak to bude našlapané:

• 14:30 SLAM POETRY Karin & Dr. Filipitch & Ondra Hrabal
  • 15.00 Jiří Krhut & Štěpán Kozub
  • 17:00 Kapitán Demo
  • 18:00 Narozeninový proslov rektora a krájení dortu
  • 18:30 Malalata
  • 20:30 Radim Nowak & DJ Michal Pesina

Pokud si budeš chtít odpočinout od hudby a koncertů, bude pro tebe připraveno městečko studentských organizací. Můžeš se s drinkem courat mezi stánky a zároveň si udělat přehled, jakým spolkovým aktivitám se věnovat na Ostravské mimo své studium. Semestr psychologie si připravil třeba soutěž v tvůrčím psaní, ukáže ti taky, jak pracovat se stresem. U Zebry si můžeš vyrobit placku nebo pomalovat obličej. EPKA se zaměří na mikrobiologii – můžeš si udělat stěr z různých povrchů (třeba mobilu nebo klíčů) a bakterie pak zkusit nakultivovat. A v redakci OU@live si nachystáme kvízy, speciální hry nebo třeba skládání dadaistických básní. Bude toho mnohem, ale opravdu mnohem více! Musíš dojít osobně a vše si vyzkoušet.

Po prozkoumání studentských organizací si třeba dáš připravenou vodní dýmku anebo se zúčastníš turnaje ve stolním fotbálku. Aktivit bude spousta. Nezapomeň se stavit taky do OUshopu, kde se můžeš koupit prima ponožky, tričko, nicknack, plátěnku a hromadu dalších věcí s logem Ostravské! A zajímavou novinku představí na naší oslavě RedBull, a to dokonce poprvé v Česku – fotbálek, který si zahraješ, když do něj vhodíš prázdnou plechovku redbullového nápoje.

Na místě budou taky jídlem naplněné foodtrucky, abyste si s přáteli mohli dát něco dobrého, a pivo IQač – lahodný dvanáctistupňový ležák a oficiální pivo studentů OU. Všechno samozřejmě za příznivé ceny.

Na akci se navíc neplatí vstupné, VSTUP JE ZDARMA!

Líbí se ti vidina příjemného studentského odpoledne zakončeného pořádnou párty? Chceš se pobavit se svými kamarády či poznat nové spolužáky? Pak doraž ve čtvrtek 30. září od 13 hodin do areálu Lékařské fakulty v Ostravě-Vítkovicích!

A že jsi do tohoto areálu ještě nezavítal? To vůbec nevadí, o důvod více toto zajímavé prostředí poznat! Jde o jedinečné místo s moderními univerzitními budovami v blízkosti klidem a přírodou oplývajícího lesoparku.

Nejlépe se na místo konání akce dostaneš ze zastávky Lékařská fakulta, kam jezdí autobus číslo 57, nebo z tramvajových zastávek Hulvácká či Stará ocelárna. Z centra se tady dostaneš tramvají dvojkou za deset minut, z Poruby sedmičkou nebo sedmnáctkou za patnáct, takže neboj, je to fakt kousek, ať přijedeš odkudkoliv.

A pokud chceš na oslavu dojet pěkně stylově, nasedni na Nextbike a dojeď přímo do areálu. Na prvních sto návštěvníků dokonce čekají vouchery na volné jízdy!

Nebo se můžeš zadarmo svézt pověstným ostravským doubledeckerem, nastup na některé ze zastávek:

• Hladnov (u PřF OU) 13:00, 13:30
  • Husův sad (trolej. zastávka) 13:05, 13:35