SCIENCE CAFÉ: Už tuto středu!

Autor: , 18. 5. 2015

Věřili byste, že chemik a sociální geograf se mohou zabývat tímtéž? Další Science Café Ostravské univerzity se bude konat už za dva dny!

Tentokrát v novém kabátě!

Science Café je neformální setkání veřejnosti s vědci na dané téma, které se koná na mnoha místech v České republice. Ostravská univerzita se tentokrát rozhodla tradiční schéma přednášky oživit: K jednomu společnému tématu – voda – přizvala dva ze svých vědců: Prof. RNDr. Vladimír Baar, CSc. z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje bude přednášet o její roli při vzniku civilizací i konfliktů lidstva. Doc. Mgr. Roman Maršálek, Ph.D. z katedry chemie představí vodu a uhlí(k) jako partnery na celý život.

A nové je i místo konání: Science Café se tentokrát bude konat v prostorech coworkingového centra HUB Ostrava. Přijďte tuto středu 20. května v 18 hodin do HUBu na Sokolské třídě, vstup i káva jsou zdarma. Po přednášce samozřejmě bude možnost zeptat se na cokoli, co vás k tématu zajímá.

Anotace k přednáškám si můžete přečíst v aktualitě na webu Přírodovědecké fakulty.

Plakát Science Café

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava za podporu akce Science Café!