Znáte Festival v ulicích? Je to úžasná letní slavnost, kterou si nemůžete nechat ujít. Kromě bohatého kulturního programu na místě nebude v sobotu a v neděli chybět ani stánek Ostravské! Tentokrát se vše odehraje v nové lokaci, a to na porubském bulváru známém jako Hlavní třída. A pozor, vstup na festival je zdarma.

Ostravská si pro vás připravila nejrůznější zábavné hry a soutěže, překážkovou dráhu se speciálními dezorientačními brýlemi nebo výtvarné dílničky pro děti. A dokonce budete mít jedinečnou možnost změřit si složení svého těla. Na místě bude k zakoupení také drobný merch Ostravské univerzity.

Během festivalu na Hlavní třídě potkáte zástupy hudebníků, tanečníků, akrobatů a jiných umělců, naučíte se novým dovednostem v některém z mnoha workshopů, a hlavně se potkáte s novými zajímavými lidmi! Proto neváhejte a zapište si do diářů datum 24. – 26. června.

A na co přesně se můžete na Festivalu v ulicích těšit? Mrkněte se na oficiální stránky festivalu, kde najdete všechny podrobné informace. „Připravujeme bohatý mezinárodní program. Návštěvníci mohou těšit na umělce z Kanárských ostrovů, Francie, Itálie, Argentiny, Španělska, Německa, Kanady, Filipín, Polska, Nového Zélandu nebo Konga. Dramaturgie festivalu nabídne hudbu, tanec, akrobacii, žongléry, mimy, obří loutky, netradiční lunapark, divadla, průvody i workshopy. Festival bude opět zdarma, program bude probíhat na Hlavní třídě a na některých okolních dvorech. Naším cílem je bořit bariéry mezi umělcem a diváky. Díky tomu nabídnout lidem ojedinělý zážitek,“ uvedla ředitelka festivalu Petra Hradilová pro stránky porubského městského obvodu.