Nebojte, ani v létě knihovna nezavírá! Pouze dočasně upravujeme otevírací dobu, než se zase rozběhne nový semestr. Připravili jsme pro vás pro přehlednost tabulku se zkrácenou otevírací dobou půjčovny a jednotlivých studoven po dobu prázdnin – do 14. června a od 16. září poběží provoz tak, jak jste zvyklí.

Půjčte si knihy na celé léto!

Abyste si mohli prázdniny užít naplno a nestresovalo vás, že vám doba výpůjčky vyprší zrovna během dovolené, upravili jsme některé výpůjční procesy. Už nyní půjčujeme knihy z fondu půjčovny s letní výpůjční dobou až do 18. září! Máte tedy jedinečnou možnost mít knihy vypůjčené na více než tři měsíce. Stejné datum vrácení pak bude platit i pro výpůjčky z fakultních studoven provedené od 12. června – v běžném provozu byste si tituly ze studoven mohli půjčit jen krátkodobě přes noc, maximálně přes víkend, teď je můžete mít u sebe celé léto!

Pokud už všechno přečtete a budete chtít v létě vrátit knihy mimo otevírací doby studoven, využijte Bibliobox, který najdete před vchodem do budovy Univerzitní knihovny na ulici Bráfova. Zároveň upozorňujeme, že během července a srpna nebude fungovat služba vyzvednutí objednaných dokumentů ve vybraných fakultních studovnách.

Kromě letních výpůjček můžete odkudkoli z hor či pláže využívat také databázi e-knih na Bookportu, kterou pro vás univerzita předplácí.

Bibliobox před vchodem do budovy Univerzitní knihovny na ul. Bráfova

Horká linka knihovny – nebojte se zeptat

Užijte si léto a nezapomeňte, že univerzitní knihovna je tu stále pro vás. Pokud budete cokoli potřebovat i mimo otevírací dobu, můžete nás kontaktovat na telefonních číslech 553 46 1204 a 733 143 733 nebo e-mailem na pujcovna@osu.cz.

My se budeme mimo jiné přes léto vzdělávat a taky stěhovat fond Filozofické fakulty do nové studovny, takže už teď můžeme slíbit, že se v novém semestru máte na co těšit!