Hned 8. ledna se v Koncertním sále uskutečnil doktorandský koncert laureátky Pražského jara za rok 2022 Anny Sysové (klarinet), která s klavírním doprovodem Adama Farany zahrála Sonata for Clarinet and Piano (Leonard Benstein), nebo v úpravě pro klarinet a klavír Concerto no. 4 in e minor (Louis Spohr).

Koncert klarinetové třídy

25. ledna City Campus ožije Koncertem klarinetové třídy. Představí se v něm studenti bakalářského i magisterského studia ze tříd prof. Igora Františáka a doktora Karla Dohnala. Na programu budou skladby českých i zahraničních autorů. Program již nyní naleznete na stránkách fakulty.

Známý klavírní virtuos Ivo Kahánek hlavním lektorem klavírního festivalu

V pátek 2. února a v sobotu 3. února 2024 se v prostorách nové budovy Fakulty umění uskuteční již 9. ročník festivalu klavírní instruktivní literatury Gradus ad Parnassum. Je připravený bohatý program, který proběhne se zaměřením na lidovou píseň v klavírní stylizaci a folkloristy L. Janáčka, B. Bartóka a Z. Kodályho. Hlavní lektor tohoto ročníku bude doktor Ivo Kahánek.

Festival vyvrcholí koncertem, na němž vystoupí žáci ze ZUŠ Moravskoslezského a Olomouckého kraje, posluchači Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Fakulty umění Ostravské univerzity. Na programu budou skladby Leoše Janáčka, Zolána Kodályho a skladby, které vycházejí z lidové písně.

Zažijte tradiční pohádky Červená Karkulka a Perníková chaloupka v operním kabátku!

Kombinace pohádek s operním uměním vytváří zážitek pro všechny věkové skupiny a poskytuje nezapomenutelnou podívanou spojenou s bohatými hudebními a vizuálními prvky. Na ojedinělý zážitek si již nyní můžete rezervovat vstupenky.