Se začátkem letního semestru se po přestávce opět rozbíhá Univerzitní basketbalová liga. Nejen tým Ostravské univerzity, ale i VŠB-TUO si brousí zuby na dvě postupová místa ze základní skupiny, kde zatím poněkud překvapivě zaostává obhájce titulu Univerzita Palackého v Olomouci.

Ostravská univerzita se s Olomoucí střetne už v únoru, nicméně to nejzajímavější utkání celé dlouhodobé části soutěže je na programu až 7. března. V 19 hodin v hale Tatran začíná úvodním rozskokem odveta za první ostravské univerzitní basketbalové derby, které na konci listopadu před vyprodanou halou ovládla Ostravská univerzita (88:68).

„Doufám, že studenti opět vytvoří skvělou atmosféru, protože pokud jde o český univerzitní sport, byl to jedinečný zážitek. Jinak si myslím, že jsme opět mírnými favority, ale potvrdit to v derby není nikdy jednoduché. VŠB-TUO navíc překvapila domácím vítězstvím nad Olomoucí, což jí v případě vítězství v derby, stejně jako nám, dává stále šance na první místo ve skupině. Moc se na ten zápas těším,“ říká trenér Ostravské univerzity Miroslav Pacut.

„Naši hráči – studenti VŠB-TUO – letos poprvé vstoupili do Univerzitní basketbalové ligy a v úvodním utkáních na nich šla vidět jistá nervozita. V dalším kole nepřijela Olomouc v nejsilnější sestavě, kluci se více sehráli, hráli mnohem lépe, uvolněně a významně nám pomohl Matěj Snopek. Výhra nám dala naději na postup ze silné skupiny v roli nováčka soutěže. OU lze z více důvodů považovat za favorita derby, ale věřím, že plná hala Tatran vyburcuje všechny hráče k maximální bojovnosti a dobrému výkonu. Hráči i my trenéři se známe navzájem a těšíme se na skvělou atmosféru i basketbal,“ komentuje akci trenér VŠB-TUO Roman Vala.