Rektor Jan Lata se zapojil do projektu Výstava jednoho díla ze sbírek Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO). Pro měsíc říjen vybral dílo Co s ním? Petra Lysáčka, výtvarníka a pedagoga Fakulty umění Ostravské univerzity. Spolu s ředitelem GVUO se setkají v debatě ve středu 11. října 2017 v horním sále GVUO.
Od ledna letošního roku galerie krátkodobě vystavuje v rámci svého nového vizuálního stylu solitérní dílo ze sbírky Galerie výtvarného umění v Ostravě. „Vystavená díla vybírají různorodé osobnosti z řad literátů, výtvarných umělců, divadelníků, architektů, vědců, hudebníků, restaurátorů a dalších profesí, které se primárně uměnovědou nezabývají, ale jejich citlivost a invence je kvalifikuje k tomu, aby se staly kurátorem výstavy pro jeden obraz,“ uvádí tisková mluvčí GVUO Kateřina Mertha. Na základě své volby se pak tyto osobnosti podělí o svůj specifický pohled na vybrané dílo.
Tímto srdečně zveme nejen studenty a pedagogy Fakulty umění, ale také všechny ostatní, kteří mají rádi osobitý pohled na umění.