Rektor OU obdaroval studenty – pořadatele Majálesu

Autor: , 2. 5. 2015

Málokdo si asi umí představit, kolik práce je kolem Majálesu. A to jak té manažerské, tak fyzické. Celou tuto velkou akci přitom zvládají zorganizovat studenti ve svém volném čase. Rektor OU se proto rozhodl Stavovskou unii studentů odměnit.

Prakticky už od skončení Majálesu 2014 tým lidí ze Stavovské unie studentů (SUS) v čele s Veronikou Snopkovou připravoval Majáles. Investovali velkou část, možná i všechen svůj volný čas do příprav, mnohdy se nestíhali ani učit na zápočty, a nakonec i ten Majáles byl pro ně pracovní, nemluvě o úklidu a dalších následných aktivitách. Rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata, se proto rozhodl tento tým schopných a ochotných mladých lidí ocenit.

V 19 hodin na hlavní scéně předal pořadatelům ze SUS poukaz na nákup IT techniky v hodnotě 30 000 korun. „Odvedli jste skvělou práci! To, že takovouto obří akci stále pořádáte vy, studenti našich ostravských univerzit, je až neuvěřitelné. A já vám chci za naše obě univerzity velmi poděkovat. Na podporu ze strany Ostravské univerzity se můžete i do budoucna spolehnout a věřím, že vám nová technika usnadní práci na dalším ročníku,“ uvedl přímo na pódiu rektor Jan Lata.

Jak s darem Stavovská unie studentů naloží? „Daru si velmi ceníme a jsme z něj nadšení. A rozhodně víme, na co poukaz použijeme: potřebujeme nové vybavení kanceláře – kopírku, scanner, tiskárnu a podobně,“ říká Veronika Snopková, prezidentka SUS.

Vedle tohoto daru od Ostravské univerzity bylo velkým zadostiučiněním za spousty práce, času a energie, kterou organizátoři Majálesu vynaložili, taky rekordní návštěvnost letošního ročníku – 17 000 lidí.

Organizátoři Majálesu neskrývali radost z dárkového poukazu od rektora OUVíce fotografií z Majálesu Vám OU@LIVE přinese v příštím týdnu. Akci jsme průběžně dokumentovali od průvodu až do samého finále. Tyto fotky si můžete prohlédnout na profilu Ostravské univerzity na Facebooku zde.