Rektor Jan Lata zve na Akademický den OU 2019

Autor: Redakce , 1. 11. 2019

Oslava 30. výročí svobody a demokracie a také akademických svobod. Jménem rektora Jana Laty vás zveme na Akademický den Ostravské univerzity, který se bude konat 12. listopadu od 13 hodin v aule Gong.

Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti,

velmi rád bych Vás pozval na událost, která v sobě snoubí oslavy 30. výročí sametové revoluce s oslavou akademických svobod: na Akademický den Ostravské univerzity. Setkání nejen akademické obce, ale také všech příznivců Ostravské univerzity se bude konat 12. listopadu 2019 od 13 hodin v Gongu v Dolní oblasti Vítkovice.
V rámci programu převezmou Cenu rektora významné osobnosti naší univerzity, za přínos pro demokracii převezmou ocenění výrazné osobnosti posledních dekád Petr Pithart a Adam Michnik.
V podání Orchestru Fakulty umění Ostravské univerzity zazní komponované dílo ze „zakázaných písní“.

Po skončení oficiální části se s Vámi rád setkám u skleničky vína v méně formální atmosféře u občerstvení ve foyer v Gongu. Budu rád, když dorazíte a na případné setkání se budu velmi těšit!

Srdečně
Jan Lata

Program Akademického dne OU

• Zahájení ve 13:00 (otevření Gongu ve 12:15)
  •  Úvodní slovo moderátora, děkana Filozofické fakulty OU Roberta Antonína – přivítání vzácných hostů
  • Předání Cen rektora Ostravské univerzity za přínos v oblasti vzdělávací činnosti, vědy a další tvůrčí činnosti
  • Hudební vystoupení Orchestru Fakulty umění Ostravské univerzity dirigovaného Vladimírem Popelkou
  • Projev rektora Ostravské univerzity Jana Laty
  • Ocenění Ostravské univerzity za zásluhy o svobodu a demokracii Adamu Michnikovi a Petru Pithartovi
  • Neformální setkání ve foyer Gongu u sklenky Univerzitního vína OU

Pro účast na Akademickém dni Ostravské univerzity je 12. listopadu od 12:00 vyhlášeno rektorské volno. Na akci není nutné se předem registrovat, stačí zkrátka přijít.

V rámci výročí 30 let svobody a demokracie toho Ostravská univerzita připravuje mnohem více, přehled akcí naleznete na webu osu.cz: 30 let svobody a demokracie.