Nastupujete do prvního ročníku bakalářského, dlouhého magisterského nebo magisterského studia? Pak se právě vás týká společná imatrikulace všech prvaček a prváků, která proběhne na ikonických schodech City Campusu OU v centru Ostravy 25. září od 14:30 hodin. Na imatrikulaci se registrujte prostřednictvím tohoto odkazu, a to do úterní půlnoci.

Nejen, že je imatrikulace zdarma, ale svou registrací se zařadíte do slosování o krásné ceny! Co si vylosování šťastlivci ve středu odnesou?

• 1. cena: iPad – skvělý tablet, a to včetně Apple pencil a dalšího příslušenství, výherci zpříjemní přípravy na každou zkoušku
  • 2. cena: Luxusní výbava od Decathlonu v hodnotě 10 tisíc korun (nehodil by se vám nový stan?)
  • 3. cena: Balík produktů od Kauflandu – ty vám usnadní vstup do akademického roku
  • 4. cena: Vouchery na jízdné s LeoExpress v hodnotě 5 tisíc korun se hodí každému cestovateli
  • A dalších 20 vylosovaných oblékneme od hlavy k patě stylovým merchem Ostravské univerzity!

Důležitá zpráva pro studentky a studenty prvních ročníků bakalářských, dlouhých magisterských i navazujících magisterských studijních programů! Právě pro vás je v tento den vyhlášené rektorské volno od 14 hodin. Díky tomu se nemusíte bát, že byste imatrikulaci nestihli.

Tak si nezapomeňte datum 25. září zapsat do svých diářů! Tato událost, letos opět v City Campusu OU a ve velkém stylu, je nejen formálním zahájením každého nového univerzitního příběhu, ale také skvělou příležitostí k seznámení se s vedením univerzity i budoucími spolužačkami a spolužáky.

A pokud se s nimi chcete hned na první dobrou poznat, vezměte si na sebe třeba část oděvu nebo zajímavý doplněk v barvě vaší fakulty. Pokud si nejste jistí, jaká je vaše fakultní barva, mrkněte třeba na univerzitní web, kde to snadno zjistíte.

Děkujeme všem partnerům, kteří OUpener podpořili! Generálním partnerem je společnost Hochtief, hlavními partnery OUpeneru jsou Decathlon, Kaufland, AXA Assistance, McDonald’s a Nextbike. Partnery akce jsou Impact Hub a LeoExpress.

Po imatrikulaci zahájíme akademický rok na OUpeneru

A hned po imatrikulaci náš čeká OUpener, slavnostní zahájení akademického roku! Jde o příjemný den plný hudby, zábavy, zážitků, příjemných shledání i nových přátelství!

Připravený je našlapaný line up, na pódiu se objeví třeba písničkářka Aneska Band, kapela Pilot nebo slovenský zpěvák Martin Harich. Chybět nebude ani oblíbený saxofonista Radim Nowak, těšit se můžete i na akrobatická či streetworkoutová vystoupení. Po dobu akce potkáte navíc v areálu City Campusu i Red Bull s jeho hudebním Saurus vozem.

Na jaké interprety se těšit?

• 15:30 – Pilot
  • 17:15 –  Aneska & band
  • 19:00 – Martin Harich
  • 20:00 – Radim Nowak
  • 22:00 – Oficiální AFTERPARTY v Marley CLUB

Myslíme taky na všechny, pro které ve 22 hodin každá párty teprve začíná, a připravili jsme si pro ně ve spolupráci s Red Bullem odpovídající afterparty, která se bude konat v klubu Marley.

Na OUpeneru se dozvíte vše, co vás zajímá

Každý brzy zjistí, že vysoká škola není jen období čtení literatury a přípravy na zkoušky při cestě za vysněným titulem. Tento čas s sebou přináší prostor pro získávání jedinečných zážitků, poznávání nových přátel a osvojování praktických dovedností. A kdo vám s tím může skvěle pomoci? Přece noví přátelé ve studentských organizacích! A s těmi působícími na Ostravské se na OUpeneru blíže seznámíte. Zjistíte, jak se zapojit do aktivit, které vás zajímají, nebo třeba jak si založit organizaci vlastní.

Stát v čele studentské organizace je jako vést malý business. Chopte se této příležitosti na OUpeneru

A na OUpeneru zjistíte spoustu věcí, které se vám mohou v následujících letech hodit. Třeba kam a za jakých podmínek můžete vycestovat do zahraničí, vám zodpoví Centrum mezinárodní spolupráce OU. Univerzitní merch na místě zakoupíte ve stánku OUshopu, svou činnost – a že opravdu nejde jen o půjčování knih – vám představí Univerzitní knihovna. Připravené zodpovědět vaše dotazy bude také Poradenské a kariérní centrum OU nebo Centrum Pyramida podporující studenty se specifickými potřebami.

Poradenské a kariérní centrum OU si navíc přímo na OUpeneru pro vás připravilo speciální Kurz přežití na Ostravské. Tento cyklus volitelných přednášek je určen hlavně studentkám a studentům prvních ročníků, přijít ale může každý, kdo má zájem. Dozvíte se, co si zařídit, kde a jak se přihlásit i na co určitě nezapomenout. A dozvíte se i pár tipů, které vám můžou zachránit vysokoškolský krk.

Zvládněte prvák i další studium s Kurzem přežití na Ostravské. Ten najdete přímo na OUpeneru