Co byste jako student ubytovaný na kolejích řekli na to, že si místo nákupu v Penny skočíte stejně daleko pro čerstvé suroviny na půdu Ostravské univerzity? Tohle by mohl být také jeden ze scénářů využití prozatím nezastavěného prostoru vedle Přírodovědecké fakulty na Hladnově. PrOlUka je v současnosti upravena do příjemné podoby sdílené zahrádky. Navštívit jste tu mohli již několik aktivit a akcí. Chlubí se, mimo jiné, hmyzími domečky, spoustou rozmanitých rostlin a je příjemným místem k odpočinku.

Domluvte se s kamarády a starejte se společně o vlastní vyvýšený záhonek.

Zdálo by se, že teď spala zimním spánkem. Pomalu se ale probouzí a já bych ráda stejně tak probudila váš zájem. Domluvte se s kamarády a starejte se společně o vlastní vyvýšený záhonek. Takovou možnost by mohli ocenit hlavně studenti, co bydlí na bytě, kde není možnost si pěstovat vlastní rostlinky. Víme, že ne všude uvnitř se bylinkám daří. „Záhonky jsou plně k dispozici, stačí mě kontaktovat,“ připomíná doktorka Tereza Rumanová, odborná asistentka v oboru krajinného plánování, která za projektem prOlUky stojí.

Tento kousek přírody ve městě nabízí útočiště pro trávení času mezi přednáškami, ale i posezení s přáteli. K zapůjčení je i gril, což může také zpestřit váš volný čas. A nebojte se, PrOlUka je volně přístupná, takže se sami můžete podívat, jak to tam vypadá a vymyslet, jak byste ji mohli využít. „Už zde byly i přednášky, vernisáže a jiné kulturní akce. Je jen na fantazii, jakým způsobem se prostory budou využívat v budoucnu,“ dodává Tereza Rumanová. Nebojte se přijít s vlastním nápadem, i pouhá myšlenka může položit základ úspěšnému projektu.

V případě, že byste rádi v místě uspořádali vlastní akci nebo chtěli plně využít možnosti areálu, kontaktujte proděkana pro vnitřní a vnější vztahy, kterým je doktor Tomáš Drobík, případně tajemníka fakulty doktora Vítězslava Bicana. PrOlUka je především pro vás.