Speciální šance se otevírá doktorandům Ostravské univerzity, kteří se chtějí naučit zpracovat úspěšnou projektovou žádost v anglickém jazyce. Stačí, aby angličtinu ovládali alespoň na úrovni B1. Poté se mohou přihlásit na modul nazvaný Projektová angličtina, který startuje již od 14. října.

Vzdělávací modul nabídne doktorandům praktickou výuku a podporu při psaní jejich projektových a grantových žádostí v angličtině. Studenti se naučí klíčovou slovní zásobu a fráze a dozví se o rozdílech při psaní v různých kulturách, konkrétně o zvláštnostech textu v anglickém jazyce.

V současnosti již probíhá modul Projektové řízení, který stejně jako nabízená angličtina spadá pod projekt DOC4U. A proč se těchto kurzů účastnit? „Mladý začínající vědec si musí uvědomit, že když chce provádět výzkum na univerzitě, ale nejen tam, tak na něj potřebuje finance, a to často od externích poskytovatelů. Abyste byli schopni peníze získat, je potřeba vědět, jak to vše kolem projektů a grantů funguje,“ vysvětluje účastník kurzu Projektové řízení Roman Fanta. A modul, který má za sebou, si chválí – informací a tipů si odnesl celou řadu.

Zároveň je Roman Fanta již registrovaný také k nadcházejícímu modulu Projektová angličtina. „Počet poskytovatelů v Česku je omezený, proto je dobré nespoléhat se pouze na ty domácí. V modulu Projektové řízení jsem se dozvěděl informace k projektům obecně, a projektová angličtina mi dopomůže k tomu, abych zjistil, jak to funguje se zahraničními projekty a granty, jaká jsou jejich specifika a obohatil si i slovní zásobu o podstatné pojmy,“ uvádí.

Do vzdělávacího modulu Projektová angličtina (English for Grant and Projects) se můžete registrovat prostřednictvím portálu JobTeaser do 13. října 2021, 13:00 hodin.

Termíny výuky:

• čtvrtek 14. 10. 2021 / 8:30 – 16:00 / Slovní zásoba a fráze; Grantový abstrakt
  • čtvrtek 4. 11. 2021 / 8:30 – 16:00 / Pravidla a podmínky; Co chtějí recenzenti?; Kritéria hodnocení
  • čtvrtek 18. 11. 2021 / 8:30 – 16:00 / Evaluace zpracovaných abstraktů

Výuka se bude konat na rektorátu Ostravské univerzity, v zasedací místnosti č. 106.