Prof. Zuzana Malinovská „na hostování“ v Ostravě.

Autor: Jan Mlčoch , 1. 11. 2015

V pondělí 26. října 2015 převzala z rukou vedoucí katedry dekret hostující profesorky významná odbornice na současnou francouzskou literaturu prof. PhDr. Zuzana Malinovská, CSc. z Prešovské univerzity.

Prof. Malinovská se členy katedry romanistiky. Autor fotky: dr. Jitka Smičeková

V pondělí 26. října 2015 převzala z rukou vedoucí katedry dekret hostující profesorky významná odbornice na současnou francouzskou literaturu prof. PhDr. Zuzana Malinovská, CSc. z Prešovské univerzity.  Zároveň přednesla svou první přednášku s názvem Littérature canadienne d´expression française pro posluchače katedry romanistiky FF OU.

Titul hostující profesorky je logických vyústěním dlouhodobě spolupráce Ostravské univerzity s prof. Malinovskou. V minulých letech přednášela na katedře romanistiky FF OU moderní francouzskou literaturu a do Ostravy se vždy ráda vrací.

Prof. Malinovská se členy katedry romanistiky. Autor fotky: dr. Jitka Smičeková