Přírodovědecká fakulta OU si svou prezentaci na akci JSME OSTRAVSKÁ!!! užila

Autor: , 22. 10. 2015

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity v rámci akce JSME OSTRAVSKÁ!!! prezentovala 7. října 2015 na Masarykově náměstí veřejnosti všechny své katedry.

Holky ze Spolku studentů geografie, který funguje na PřF OU a spojuje zájemce obou našich geografických kateder. Foto: Alžběta Sklářová.

Katedra matematiky připravila skládačky, hlavolamy,  šifry, hrátky se zrcadlovou symetrií a další humorné úlohy. Fyziku reprezentovalo  Blackburnovo kyvadlo s pískem, které malovalo nádherné Lissajousovy obrazce. Katedra informatiky a počítačů měla připraveny logické a jiné deskové hry. Chemie nabídla chemické křížovky. Katedra biologie a ekologie představila zajímavé anatomické modely. Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje společně s katedrou fyzické geografie a geoekologie zaujala kromě jiného geografií v tabletech a geografickými hrami.

Po celou dobu probíhal i další program ostatních fakult a součástí OU, na hlavním pódiu vystupovali různí zajímaví hosté, Michael Londesborough se postaral o třeskutou ohnivou i dýmovou show, křtilo a čepovalo se univerzitní pivo, hrály kapely, celá akce byla barevná a zábavná, bylo to moc fajn! 🙂

Bohatá fotogalerie ke shlédnutí.

Další informace o akci Jsme Ostravská!!!