Přijďte naladit tóny poezie s mladou nadanou básnířkou!

Autor: , 5. 12. 2018

Jste milovníkem literatury tělem i duší? Dřímá ve vás skrytý poeta? Pak jste srdečně zváni na básnické „soaré“, kde svou tvorbu představí naše talentovaná studentka Karla Rohová.

Nepromeškejte autorské čtení studentky anglického jazyka a literatury Karly Rohové, která již 6. prosince představí svou první básnickou sbírku nazvanou Nude. Mimo uvedení sbírky a autorské čtení vybraných básní vás čeká i následná diskuze moderovaná Karlou Kovalovou, a to vše v anglickém jazyce.

Poeticky laděné odpoledne bude oslavou tvorby i dalších význačných, úspěšných básnířek, jež významně ovlivnily současnou světovou poezii a uměleckou tvorbu obecně. Patří mezi ně mimo jiné Rupi Kaur, Nayyirah Waheed či Warsan Shire, která se podílela na vzniku strhujícího vizuálního alba Lemonade zpěvačky Beyoncé.

Přijměte naše pozvání a přijďte strávit čas v příjemné společnosti, poeticky se naladit a inspirovat se. Budeme se na vás těšit již 6. prosince v 16.00 v Britském centru Knihovny města Ostravy.

KARLA ROHOVÁ | Začínající autorka nejen (eko)feministicky orientovaných básní vystihuje svou tvorbu jako „srdcervoucí, mozek drásající, a především krvavě upřímné svědectví o životě mladé básnířky na území v čase zastaveného kraje“. Studentka oboru Anglický jazyk a literatura na Ostravské univerzitě píše v českém jazyce pouze výjimečně – plánuje totiž prorazit do světa se svými anglickými rýmy a obdivem k Waltu Whitmanovi. Jejím největším koníčkem – kromě psaní – je nacházet zalíbení k životu i v těch nejobyčejnějších momentech.